قیمت طلا، سکه و ارز در روز چهارشنبه

8 خرداد 1398 ساعت 17:52

قیمت طلا، ارز و سکه امروز (چهارشنبه) کاهش یافت.


به گزارش ایسنا، عصر امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۶۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به دیروز، چهار میلیون و ۶۳۰ هزار تومان فروخته شد. اما هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر ماند و چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان قیمت خورد.
 
هر قطعه نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۶۲۰ هزار تومان معامله شد که ۳۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه می‌کند.
 
در این میان ربع سکه تغییر قیمتی نداشت و یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته شد. سکه یک گرمی نیز کاهش ناچیز قیمت را تجربه کرد و یک میلیون و ۱۰ هزار تومان به فروش رسید.
 
هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان در طلافروشی‌ها داد و ستد می‌شود که ۴,۰۰۰ تومان نسبت به عصر دیروز ارزان شده است.
 
در بازار جهانی هر اونس طلا ۱۲۸۳.۴۷ دلار ارزش‌گذاری شده که اندکی کاهش قیمت داشته است.
 
نرخ خرید ارز در بانک‌ها
 
بانک‌ها امروز (هشتم خرداد) هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۱۳ تومان خریدند، در حالیکه قیمت خرید دلار در بانک‌ها در روز گذشته ۱۳ هزار و ۴۳۲ تومان اعلام شده بود.
 
همچنین قیمت خرید یورو نسبت به روز گذشته با کاهش همراه شد و بار دیگر به زیر ۱۵ هزار تومان سقوط کرد؛ به طوریکه شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۵۳۲ تومان خریدند.
 
هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۶ هزار و ۴۸۰ تومان خریداری شد.
 
قیمت ارز مسافرتی
 
قیمت ارز مسافرتی نیز در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر بود. این نرخ در بانک‌ها ۱۵ هزار و ۲۶۲ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.
 
نرخ ارز در صرافی‌های بانکی
 
صرافی‌های مجاز بانک مرکزی هم قیمت دلار را بازهم کاهش دادند؛ به طوریکه قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها با کاهش ۵۰۰ تومانی به ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت فروش آن به ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.
 
همچنین، امروز هر یورو به قیمت ۱۵ هزار و ۵۰ تومان خریده و ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان فروخته شد که این نرخ‌ها نیز نسبت به روز گذشته ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.


کد مطلب: 344071

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcgut9wqak9tz4.rpra.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com