توقف فعالیت پدیده شاندیز در یزد

30 دی 1393 ساعت 15:35

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: یک دفتر شرکت پدیده شاندیز در امر فروش سهام مشغول فعالیت بود که ادامه فعالیت این شرکت ممنوع شد.


ایسنا- جمال قضاوتی اظهار کرد: پس از اعلام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مشهد مقدس به دادستان کل کشور مبنی بر جلوگیری از ادامه فعالیت شرکت‌ پدیده شاندیز در عرصه‌های تبلیغات، فروش سهام، فعالیت این شرکت در شهرستان یزد ممنوع شد.
 
وی تصریح کرد: با اعلام دادستان عمومی و انقلاب مشهد مقدس به عنوان مرکز اصلی این شرکت‌ها و در دیگر نقاط کشور و کسب اطلاعات دقیق‌تر از آن مرجع قضایی و با توجه به این که در استان یزد نیز تنها یک دفتر شرکت پدیده شاندیز در امر فروش سهام مشغول فعالیت بود، این موضوع مورد رسیدگی و توجه مراجع قضایی در این استان قرار گرفت.
 
دادستان عمومی و انقلاب یزد اذعان کرد: با عنایت به مکاتبه‌ای که از سوی دادستان مشهد با این مرجع صورت گرفت، بلافاصله از ادامه فعالیت تنها دفتر شرکت مذکور در شهرستان یزد در عرصه‌های تبلیغات و فروش سهام جلوگیری به عمل آمد.
 
وی ادامه داد: حساب‌های بانکی شرکت پدیده شاندیز نیز به منظور جلوگیری از تضییع حقوق احتمالی صاحبان سهام که از شهروندان این استان بودند تا اطلاع ثانوی مسدود شده و در حال حاضر نیز فعالیت دفتر این شرکت در یزد متوقف شده است.
 
دادستان عمومی و انقلاب یزد در مورد انتشار یک شایعه در یزد در مورد تجاوز تعدادی از اتباع بیگانه به یک دختر نیز گفت: این مطلب صحت ندارد و با توجه به گزارش مرجع انتظامی مبنی بر انتشار شایعه‌ای در مورد تجاوز ۲۵ تبعه بیگانه به دختری بی‌پناه ایرانی در یزد در فضای مجازی، مسببان آن شناسایی شدند.
 
قضاوتی خاطرنشان کرد: پس از شناسایی تعدادی از مالکان خطوط انتشارکننده پیام و احراز وقوع جرم نشر اکاذیب از طریق تشویش اذهان عمومی، پرونده به یکی از شعب بازپرسی دادسرا ارجاع شد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر برای تعدادی از متهمان پس از تفهیم اتهام و اخذ دفاعیات آن‌ها، قرار تامین متناسب صادر شد و نسبت به شناسایی دیگر متهمان، تحقیقات توسط مرجع انتظامی ادامه دارد.


کد مطلب: 284224

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcj8xe8xuqeo8z.fsfu.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com