توضیح همتی درباره «کانال مالی سویس»: ظاهراً آمریکا معافیت لازم درمورد کالاهای اساسی و دارو صادر کرده؛ باید روند کار را در عمل دید

12 اسفند 1398 ساعت 13:46


 رییس کل بانک مرکزی در واکنش به کانال مالی سوییس گفت: ظاهرا دولت آمریکا، معافیت‌های لازم در مورد استفاده بخشی از منابع ارزی ایران را برای تامین واردات کالاهای اساسی و دارو صادر کرده است، باید روند کار را در عمل دید.

«عبدالناصر همتی» روز دوشنبه با انتشار یادداشتی در اینستاگرام، نوشت: روز گذشته به مدیران بانکی توصیه ای را برای مساعدت و همراهی با مشتریانی که به سبب شیوع کرونا دچار مشکل در کسب و کار خود شده‌اند کردم.

وی افزوده است: می‌دانم که توصیه کافی نیست، بلکه قصدم طرح اهمیت موضوع بود، تصمیمات لازم دراین ارتباط در دستورالعملی ابلاغ خواهد شد.

همتی پیرامون کانال مالی معروف به سوییس می افزاید: طبق اعلام سفیر سوییس، ظاهرا دولت آمریکا، معافیت‌های لازم در مورد استفاده بخشی از منابع ارزی بانک مرکزی ایران را برای تامین واردات کالاهای اساسی و دارو صادر کرده است.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه باید روند کار را در عمل دید، افزوده است: تاکنون دولت آمریکا غیر قانونی و با اعمال فشار به کشورها، منابع بانک مرکزی را مسدود کرده است.


کد مطلب: 348188

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcjooetouqexvz.fsfu.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com