خوش‌بینی به مذاکرات آمریکا و چین مانع افزایش بیشتر قیمت شد

افزایش 4.5 دلاری طلا

30 مهر 1398 ساعت 15:39


در آستانه رای‌گیری تعیین‌کننده قانونگذاران انگلیسی در مورد به تاخیر انداختن اجرای برگزیت، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت اما چشم‌انداز توافق تجاری آمریکا و چین، مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.
 
به گزارش فارس به نقل از رویترز، در آستانه رای‌گیری تعیین‌کننده قانونگذاران انگلیسی در مورد به تاخیر انداختن اجرای برگزیت، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت اما چشم‌انداز توافق تجاری آمریکا و چین، مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.
 
هر اونس طلا با 4.40 دلار افزایش 1488.90 دلار فروخته شد.
 
پیتر فرتیگ، تحلیلگر کالاهای اساسی در این رابطه گفت: «بلاتکلیفی در مورد برگزیت وجود دارد و برخی مردم متوجه شده‌اند که هنوز موانعی در بر سر راه آن وجود دارد.»
 
فرتیگ گفت: «ما بهبود در ارزش اوراق قرضه دولتی داریم نظیر اوراق قرضه آلمان و ایتالیا که دوباره به دارایی‌های امن تبدیل شدند.» اما اینکه این اوراق دلیلی برای افزایش قیمت طلا باشند، را رد کرد.
 
 با این حال، یکی از عوامل مانع از افزایش قیمت‌ها خوش‌بینی در مورد مذاکرات تجاری آمریکا و چین است که تمایل به سمت دارایی‌های پرریسک‌تر را زیاد می کند.
 
لوک‌من اتونوگا، تحلیلگر بازار در یادداشتی نوشت: «فلزهای گران‌بها در انتظار  موضوع مهم بعدی یا حرکت بازار هستند که بر احساس حاکم بر بازارهای جهانی و تمایل برای دارایی‌های ریسکی تاثیر بگذارد.»
 
وی افزود: «تازمانی‌که که چیز تازه‌ای وارد چشم انداز طلا شود، این فلز گران بها، در کوتاه‌مدت تا میان مدت، در بازه محدودی قرار دارد.»
 


کد مطلب: 346405

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcjymetiuqexxz.fsfu.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com