امتیاز مثبت
۰
تحرکات مثبت در سکه آتی طلا
شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 298275
 
افزایش 9000 تومانی قیمت سکه در بازار نقدی امروز موجب شد تا قیمت سکه آتی رشد خود را آغاز کرده و به قیمت های بالای 915 هزار تومان برسد.
به گزارش ایسنا، قیمت سکه که در هفته گذشته تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا برای تعیین زمان افزایش نرخ بهره و نیز کاهش قیمت های جهانی روند نزولی به خود گرفت و با کاهش تقاضا و افت قیمت همراه شده بود، در اولین روز هفته روند صعودی خود را آغاز کرد و با رشد قیمت ها مواجه شد.

 
تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر تغییر نکردن میزان نرخ بهره بانکی باعث شد قیمت های جهانی و به تبع آن قیمت سکه در بازار نقدی با حرکت مثبتی مواجه شود و این امر افزایش قیمت سکه در سررسید های آتی را در پی داشته باشد.

 
به طوری که این اتفاق موجب شد تا قیمت سکه آتی که در هفته گذشته تحت تاثیر کاهش قیمت جهانی طلا با افت مواجه شده بود، روند صعودی به خود بگیرد و به قیمت های بالای 915 هزار تومان برسد.به این ترتیب در بازار اولین روز هفته تمام سررسیدهای فعال بازار آتی کار خود را با افزایش حدود9000 تومانی آغاز کردند بر این اساس سکه تحویل آبان ماه با افزایش 10 هزار تومانی نسبت به هفته گذشته مواجه شد و به قیمت 914 هزار تومان رسید.

 
قرارداد تحویل دی نیز با افزایش یک درصدی مواجه شد و در قیمت های 917 هزار تومان معامله شد .همچنین سکه تحویل اسفند نیز رشد بیش از 9000 تومانی را تجربه کرد و در قیمت های 924 هزار تومان معامله شد.در این میان سکه تحویل اردیبهشت ماه نیز رشد چشمگیری را تجربه کرد و به قیمت های 928 هزار تومان رسید

 
به گزارش ایسنا، بعد از حصول توافق هسته‌ای در تیر ماه، بازار آتی سکه تحت تاثیر بازار نقدی با رشد قیمت‌ها و افزایش تقاضا مواجه شد و برخلاف انتظار صعودی شد اما کاهش قیمت جهانی طلا روند حرکتی قیمت این محصول را تحت تاثیر داد و آن را تا سطح 800 هزار تومان کاهش داد. در حال حاضر قیمت سکه آتی تحت تاثیر بازار نقدی و نوسان قیمت جهانی طلا و همچنین نوسانات نرخ ارز و متاثر از وضعیت اقتصادی کشورهایی مانند آمریکا و چین در حال حرکت است.