امتیاز مثبت
۰
قاتل زن جوان بهارستانی دستگیر شد
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۲۷
کد مطلب: 199978
 
رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران از دستگیری و انهدام باند سارقان مغازه و وانت بار در شهریار خبر داد و گفت: طی عملیات پلیسی، قاتل فراری زن جوان در بهارستان دستگیر شد.

سرهنگ منصور خدادادی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: به دنبال طرح چندین شکایت مبنی بر سرقت از مغازه ها و وانتهای حمل بار در شهرستان شهریار، رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران نیروی انتظامی قرار گرفت که در این راستا با انجام عملیات تحقیقاتی و اطلاعاتی، سرنخهایی از شگرد و ساعات ارتکاب به این جرم، همچنین اطلاعاتی از ظاهر سارقان بدست امد که در اختیار ماموران گشت پلیس قرار گرفت.

این مسئول عنوان کرد: با اعزام نیرویهای گشت پلیس به شهرهای مختلف شهرستان و همکاری کلانتریهای مناطق، ماموران متوجه افرادی با مشخصات مذکور شدند که در حال سرقت یک دستگاه وانت بار در شهرک وائین شهریار بودند.

دستگری یک مالخر و کشف 4 وانت مسروقه 

وی به نحوه دستگیری سه سارق مذکور اشاره کرد و ادامه داد: با کسب دستور از مقامات انتظامی، ماموران به تعقیب و گریز سارقان پرداختند که در نهایت با اعزام نیروهای کمکی، سارقان خودروی مسروقه را رها کرده و پا به فرار گذاشتند اما با تعقیب ماموران و شلیک چند تیر هوایی، دستگیر شده و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران گفت: در این مرحله نیز پس از بازجوییهای صورت گرفته، متهمان به جرائم خود شامل 15 فقره سرقت از مغازه و وانت بار اعتراف کردند و شیوه سرقت نیز توسط متهمان بازسازی و مستندسازی شد.

سرهنگ خدادادی افزود: در جریان این عملیات یک نفر مالخر نیز دستگیر و چهار دستگاه خودروی وانت مسروقه نیز کشف و ضبط شد.

این مسئول در بخش دیگر سخننان خود از دستگیری قاتلی در شهرستان بهارستان خبر داد و بیان کرد: در مردادماه سالجاری پرونده قتل زنی 28 ساله در بهارستان به پلیس اگاهی ارجاع داده شد که با بازجوییهای صورت گرفته از شوهر مقتول و رفع اتهام از وی، تحقیقات پلیسی از همسگایگان آغاز شد.

وی افزود: اظهارات همسایگان و شواهد موجود، نشان می داد که فرد میانسال ناشناسی صبح همان روز به منزل مقتول مراجعه کرده است و صدای درگیری نیز از منزل وی به گوش می رسید اما همسایگان این سر و صدا را مبنی بر دعوای زن و شوهری گذاشته و توجهی نکرده اند.

خرابی زنگ درب منزل مقتول، راز قاتل را فاش کرد 

سرهنگ خدادادی اضافه کرد: بررسیهای دقیقتر از منزل مقتول نشان داد که صدای زنگ درب خراب بوده و امکان زنگ زدن از بیرون وجود نداشته است اما آیفون از داخل منزل کار می کرده است، لذا قاتل باید فردی آشنا می بوده که یا کلید داشته و یا تلفنی از مقتول خواسته که درب را باز کند و وارد ساختمان شده است، به همین دلیل ذهن ماموران آگاهی به سمت آشنایان و اقوام مقتول معطوف شد.

رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران متذکر شد: در تحقیقات تکمیلی اثر انگشت فرد مهاجم بر روی شیشه پذیرایی منزل مقتول به همراه یک عینک طبی و مقداری مواد مخدر پیدا شد، همچنین با کنترل و بازبینی فیلم دوربینهای مدار بسته مغازه های خیابان، فردی مشاهد شد که سراسیمه از محل عبور می کرده است.

این مسئول عنوان کرد: با وجود چنین شواهدی و پس از بررسیهای تخصصی، پلیس به فردی به نام "ابراهیم- الف" مظنون شد و با زیر نظر گرفتن محل اختفای متهم طی یک عملیات ضربتی وی را دستگیر و به پلیس آگاهی بهارستان منتقل کرد، متهم در بازجوییهای اولیه به قتل اعتراف کرد.

وی افزود: متهم در اعترافات خود گفت که صبح روز حادثه ساعت ۱۰ صبح به درب منزل مقتول مراجعه کرده و پس از تماس با وی و باز شدن درب، وارد منزل شده و به وی حمله کرده است، پس از خفه کردن مقتول جسد او را به یکی از اتاقها منتقل کرده و برای گمراه کردن پلیس، منزل را بهم ریخته است.

سرهنگ خدادادی گفت: انگیزه قاتل برای پلیس هنوز مشخص نیست و متهم برای بازسازی صحنه قتل و بازجوییهای تکمیلی با قرار وثیقه در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد.