امتیاز مثبت
۰
جست و جوی تحلیلی در صورت‌های مالی بانک پاسارگاد
پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲
کد مطلب: 345119
 
بانک پاسارگاد در گام اول با انتشار صورت‌های مالی ۳ ماهه و در گام بعدی با انتشار گزارش تیرماه نشان داد در مسیر رو به رشد خوبی از نظر رشد درآمد و سودسازی قرار گرفته و شیب صعودی سودآوری شرکت سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ابتدا بانک در گام اول با انتشار صورت‌های مالی ۳ ماهه‌ی خود خبر از تحولات درونی خوبی داد.

جست و جوی تحلیلی در صورت‌های مالی بانک پاسارگاد

این بانک با رشد قابل توجه ۵۶ درصدی درآمدی توانست جهش سنگین ۴۹ درصدی سود خالص را به نسبت ۳ ماهه‌ی سال قبل رقم بزند که این امر نشان می‌دهد روند سودسازی شرکت در مسیر رشد خوبی و با سرعت رشد قابل توجهی قرار گرفته است.

بررسی جزئی درآمدی بانک نشان می‌دهد تمامی سرفصل‌های این بانک صعودی بوده و در تمامی زمینه‌ها چه درآمد‌های مشاع و چه غیرمشاع شاهد رشد دو رقمی این درآمد‌ها هستیم.

جست و جوی تحلیلی در صورت‌های مالی بانک پاسارگاد

جست و جوی تحلیلی در صورت‌های مالی بانک پاسارگاد

اما بانک با انتشار تراز عملیاتی تیرماه سرعت بیشتری به روند رو به رشد خود داده و همین امر سبب شد تا بازار هم توجه بیشتری به سهام بانک پاسارگاد نشان داده و شاهد برگشت مجدد قیمت سهام بانک پاسارگاد به سطوح بالای ۱۸۰ تومان باشیم.

بانک در تیرماه ۲۳۰ میلیارد تومان تراز مثبت داشته است که نشان می‌دهد عملکرد ۴ ماهه‌ی اول سال و تراز عملیاتی آن با رشد بهتری همراه شده است.

جمع تراز مثبت ۴ ماهه‌ی سال ۹۸ بانک به ۸۳۷ میلیارد تومان رسیده است در حالی که تراز ۴ ماهه‌ی سال قبل تنها ۴۹۰ میلیارد تومان بوده است. به عبارتی تراز عملیاتی بانک در ۴ ماهه‌ی امسال رشد قابل توجه ۷۱ درصدی داشته است.

این امر نشان می‌دهد عملیات بانک متحول شده و امسال درآمد‌های مشاع بسیار خوبی در بانک محقق می‌شود.

از سوی دیگر در صورت‌های مالی ۳ ماهه‌ی درآمد‌های غیرمشاع هم ۶۹ درصد رشد داشته است، پس جمع درآمد‌های مشاع و غیرمشاع بانک امسال با رشد سنگینی همراه خواهد شد.

این امر در سود خالص خود را نشان و در گزارشات آتی به خصوص پایان سال ۹۸ می‌توان انتظار تحقق سود قابل توجهی را از این سهم بانکی را داشت، سودی که سبب تحول قیمت سهام شرکت و رشد قیمت سهام بانک پاسارگاد به سطوح ارزش ذاتی خواهد شد.