امتیاز مثبت
۰
مدیر کل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی خبر داد:
شروع معاملات سهام عدالت از سال ۹۲
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب: 132818
 
مدیر کل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در تصحیح خبری که روز گذشته به نقل از وی در رسانه‌ها منتشر شده بود، گفت: با تصمیم دولت، امکان معاملاتی شدن سهام عدالت تا سال آینده فراهم می‌شود.
شروع معاملات سهام عدالت از سال ۹۲
 
نوروز حاجی بابایی گفت‌: با توجه به اینکه تاکنون ۲۲ شرکت سرمایه گذاری استانی اساسنامه خود را طبق اساسنامه مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار تغییر داده و ماهیت آنها از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شده، بنابراین آماده پذیرش در بازار سرمایه هستند. بقیه شرکتهای سرمایه گذاری استانی نیز در حال گذراندن این مراحل هستند که امید است تا سال آینده این امر محقق شده و خرید و فروش سهام عدالت آغاز شود.

به گزارش تسنيم، وی درباره علت متوقف بودن پرداخت سود سهام عدالت تصریح کرد: طبق تبصره ماده ۱۰۰ قانون برنامه پنجم توسعه باید تمام درآمد و سودهای حاصل از شرکتهای سرمایه‌پذیر به خزانه واریز شود تا زمانی که اصل مبلغ سهام مستهلک و سهام آزاد، وارد بازار شود.

مدیر کل دفتر امور سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی سازی خاطر نشان کرد: طی سالهای ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ مبالغی را به حساب خزانه واریز کردیم که ۵۰ درصد تخفیف دولت به ۲ دهک اول را نیز شامل می‌شود، لذا قصد داریم این مبلغ را آزاد کنیم.

روز گذشته به نقل از حاجی بابایی در رسانه‌ها اعلام شده بود که خرید و فروش سهام تا پایان امسال اجرایی می شود که این اظهارات با واکنش برخی نمایندگان مجلس مواجه شد.