امتیاز مثبت
۰
آخرین کشور دنیا هم در نقشه‎ی گوگل ظاهر شد+ تصویر
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب: 140413
 
با وجود آنکه کره شمالی با آدرس اماکن جغرافیایی خود مثل اطلاعات محرمانه رفتار می‌کند، این کشور نیز به نقشه گوگل افزوده شد؛ در همین حال، نقشه گوگل بر اساس دانسته‌های موجود تنظیم شده و قابل تصحیح و تکمیل است.
آخرین کشور دنیا هم در نقشه‎ی گوگل ظاهر شد+ تصویر
 

سیتنا: تا پیش از این اگر کسی قصد داشت با نقشه گوگل سفری به کره شمالی بکند، با منطقه‌ای خالی مواجه می‌شد. پیش از این، کره شمالی حتی حاضر به دادن اطلاعات ساده در مورد محل یک هتل برای نقشه اینترنتی دنیا هم نبود، اما اکنون گوگل نه تنها برخی از اماکن عمومی این کشور، نظیر راه‌ها، هتل‌ها و بیمارستان‌ها را روی نقشه خود مشخص کرده است که محل برخی اردوگاه‌های کار اجباری این کشور را نیز روی نقشه معلوم ساخته است.

این پروژه توسط تعدادی از نقشه‌کش‌های داوطلب انجام شده است که از منابع اطلاعاتی مختلف برای مشخص کردن محل اماکن گوناگون در کره شمالی بهره برده‌اند. این پروژه حالت "ویکی" دارد و افراد می‌توانند اطلاعات داده شده را تکمیل یا تصحیح کنند. پروژه ساخت نقشه یک کشور توسط داوطلبان پیش از این برای افغانستان و برمه انجام شده بود، اما این اولین بار است که داوطلبان همگی خارج از محل مورد بررسی هستند. این گروه داوطلب کار خود را از سال ۲۰۰۹ آغاز کرد.

کره شمالی آخرین کشوری بود که در نقشه گوگل وارد شد. پیش از این نقشه‌ای کامل‌تر از این درباره کره شمالی وجود داشت، یعنی نقشه کورتیس ملوین که حتی جزئیات بیش‌تری را در بر می‌گیرد. ملوین وبلاگی درباره وضعیت اقتصادی کره شمالی نوشته است. او سال‌هاست که با استفاده از طرق مختلف موقعیت جغرافیایی مکان‌هایی ن‍ظیر مقبره‌ها، کارخانه‌های نساجی، استودیوهای فیلم و حتی مکان‌هایی مشکوک به تربیت جاسوس را در نقشه خود مشخص می‌کند. به فایل این نقشه هم می‌توان دسترسی آن‌لاین داشت، اما مزیت نقشه گوگل امکان دسترسی سهل‌تر و سریع‌تر به آن است.