۱
 
امتیاز مثبت
۶
قیمت انواع اجاق گاز + جدول قیمت‌ها
يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 250312
 
بسیاری از افراد معتقدند که پخت غذا با آتش طعم و مزه‌ خاصی به مواد غذایی می‌دهد. این در حالی است که زندگی روزمره و شلوغ امروز و استفاده از غذاهای فست‌فود و یا دستگاه‌های پیشرفته تری مثل مایکروفر که به پخت غذا سرعت بیشتری می‌دهند تا کیفیت بیشتر، باعث شده کمتر از این وسیله در بسیاری از خانه‌ها استفاده شود، با این‌حال از آنجایی که اجاق گاز از اقلام واجب آشپزخانه هر ایرانی محسوب می‌شود، وجود حداقل یک عدد از این وسیله در هر خانه‌ای ضروری به نظر می آید و هنوز هم اجاق‌ گاز پای ثابت جهیزیه نوعروس‌هاست.

این‌که هنگام خرید، چه نوع اجاق گازی را انتخاب کنیم بستگی به فاکتورهای زیادی ازجمله مساحت و فضای آشپزخانه دارد.

 

طی بررسی‌های صورت گرفته در سطح بازار مرکزی تهران، این محصول طیف گسترده‌ای را در بازار لوازم خانگی به خود اختصاص داده و رقابت شدیدی میان تولید کنندگان داخلی این وسیله به چشم می‌خورد.

 

به گزارش ایسنا، اما باوجود تنوع گسترده مارک‌های موجود در بازار، از نظر تنوع فرمی، این محصول به‌طور کلی چهار مدل دارد: مدل رومیزی، توکار، اجاق گاز مبله فردار، اجاق گازمبله بدون‌فر.

 

البته هر یک از این اجاق‌ گاز‌ها از لحاظ تعداد شعله با یکدیگر متفاوت هستند. بعضی از آنها دو شعله و برخی دیگر پنج یا شش شعله دارند. تفاوت دیگری که اجاق گازها با یکدیگر دارند، جنس لعاب استفاده شده در سطح خارجی این وسیله است، برخی زمینه‌ی استیل و بعضی دیگر از لعاب سرامیک ساخته شده‌اند.

 

سازندگان اجاق گاز با توجه به پیشرفت فناوری، سعی در ارتقاء محصول خود داشته اند، بدین صورت که علاوه بر فندک برقی برای روشن‌کردن شعله، ترموکوپل نیز به منظور خاموش‌کردن شعله طبق برنامه‌ی داده شده به اجاق گاز دارند که البته نبودن فندک و ترموکوپل خللی در کاربری اجاق گاز ایجاد نمی‌کند .

 

تعبیه فندک، ترموکوپل، جوجه گردان و فر تنها در راستای رفاه بیشتر و ایجاد تنوع در تولید محصول است.

 

اجاق ایرانی یا خارجی؟

 

برخلاف باور شایع میان مشتریان لوازم خانگی مبنی بر این‌که تولیدات داخل کشور از کیفیت لازم برخوردار نیستند، اجاق گاز‌هایی که در داخل تولید می‌شوند رقیب همه فن حریف اجاق گاز‌های خارجی‌ محسوب می‌شوند. یعنی شاید ایرانی‌ها رقابت را در بازار لوازم خانگی به رقیب‌های کره‌ای و دیگر کشورها واگذار کرده باشند، اما در این زمینه پیشتاز رقابت در بازار هستند.

 

به گفته جمع کثیری از فروشندگان این محصول، اکثر مراجعین خواستار اجاق گاز‌های ایرانی هستند.

 

یکی از این فروشندگان که حدود 50 سال است اجاق گاز‌های متنوعی را عرضه می‌کند، می‌گوید: اکثر خریداران، چه برای جهیزیه و چه برای خرید شخصی تمایل زیادی به خرید اجاق گاز‌های ایرانی دارند.

 

وی از دلایل این تمایل زیاد وجود خدمات پس از فروش مناسب برای تعویض و یا سرویس ادوات اجاق گاز نام برد و گفت: جنس ادوات و نوع سیستم اجاق گازهای ایرانی نزدیکی بسیار زیادی به نوع گاز شهری داخل کشور دارد، این هماهنگی زیاد در طی سال‌ها ، موجب شده تا مشتری خود به این نتیجه برسد که میان جنس ایرانی و خارجی کدام یک را انتخاب کند.

 

فروشنده ای دیگر با تاکید به این موضوع که هر فرد بسته به میزان بودجه ای که در اختیار دارد خرید میکند ، گفت : برند های متنوعی در بازار وجود دارد که تعداد بسیاری از آنها ایرانی اند. این تنوع محصولات تولید داخل در بین سایر لوازم خانگی کمتر به چشم میخورد .

 

وی دلیل اصلی تنوع تولید اجاق گاز ایرانی را ، وجود تکنولوژی لازم برای ساخت این وسیله در ایران دانست و گفت : تکنولوژی لازم برای ساخت یخچال و فریزر در ایران محدود است به همین دلیل درحالی که در حوزه یخچال و فریزر کمتر محصول ایرانی دیده می شود در حوزه اجاق گاز اینطور نیست. تکنولوژی لازم برای ساخت اجاق گاز در ایران موجود است و این موضوع موجب تنوع تولید اجاق ایرانی شده است.

 

توکار ، روکار یا مبله ؟

 

این فروشنده ادامه داد: این‌که مشتری گاز دو شعله انتخاب می‌کند یا پنج شعله بسته به نیاز خودش دارد، اما این اواخر به علت کمبود فضای آشپزخانه آپارتمان‌ها، اکثر خریداران مشتاق گاز تو کار هستند. گازهای توکار مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

 

کاربری که نیاز به فر داشته باشد نمی‌تواند از گاز تو کار استفاده کند. در مقابل افرادی که آشپزخانه‌ی کوچک دارند می‌توانند از فضای زیر اجاق گاز تو کار، برای ادویه‌ها و سایر وسائل آشپزخانه استفاده کنند.

 

 

چند نکته ی نه چندان کوچک !

 

بد نیست هنگام خرید اجاق گاز به چند نکته کوچک اما پراهمیت توجه کنید، اول این‌که به فاصله‌ی میان شعله‌ها بسیار توجه کنید تا بتوانید هم زمان از چند قابلمه روی اجاق استفاده کنید.

 

توجه داشته باشید که در اجاق گاز شیشه‌ای باشد؛ در شیشه‌ای راحت‌تر تمیز شده و اگر مواد غذایی داخل فر وجود داشته باشد، می‌توانید به راحتی آن را ببنیید.

 

برای ایمنی بیشتر نیز ترموکوپل می‌تواند تضمین خوبی محسوب شود. وظیفه‌ی ترموکوپل قطع کردن جریان گاز درون سیستم گاز، در صورت خاموش شدن شعله است. وجود این فناوری ساده میزان ایمنی وسیله را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

 

 

 

نام برند نوع وسیله قیمت به تومان
اجاق گاز سینجر پنج شعله مبله یک میلیون و 200هزار
اجاق گاز اسنوا پنج شعله مبله یک میلیون و 170هزار تا یک میلیون و800هزار
اجاق گاز دوو پنج شعله مبله یک میلیون و 900 هزار تا سه میلیون و400هزار
اجاق گاز آریستون چهار شعله مبله سه میلیون و 200 هزار تا چهار میلیون و 500هزار
اجاق گاز بلومبرگ پنج شعله مبله دو میلیون و 290 هزار تا دو میلیون و 500 هزار
اجاق گاز تکا پنج شعله مبله دو میلیون و 336 هزار تا دو میلیون و525 هزار
اجاق گاز تکا پنج شعله تو کار 982 هزار تا دو میلیون و395 هزار
اجاق گاز تکا چهارشعله توکار 885 هزار تا یک میلیون و 845 هزار
اجاق گاز رز گاز پنج شعله مبله 900 هزار تا یک میلیون و 980 هزار
اجاق گاز رز گاز چهار شعله تو کار 575 هزار
اجاق گاز تکنو پنج شعله مبله سه میلیون و210 هزار
اجاق گاز بوش پنج شعله مبله چهار میلیون و 200هزار
اجاق گاز لاجرمانیا پنج شعله مبله دو میلیون و940 هزار تا چهار میلیون و 525 هزار
اجاق گاز آلیش پنج شعله مبله حدود یک میلیون
اجاق گاز آلتون پنج شعله مبله یک میلیون و 100 هزار تا یک میلیون و 500 هزار
 
 
 


داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۸-۲۸ ۱۲:۴۷:۱۴
با سلام ارزان ترین اجاق گاز سه یا چهار شعله چه قیمتی دارد ؟ (26760)