امتیاز مثبت
۰
وزارت نیرو شایعه تغییر نحوه محاسبه برق مصرفی را تکذیب کرد
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۲
کد مطلب: 348530
 
شرکت توانیر در واکنش به برخی شایعات فضای مجازی در خصوص حذف قبوض کاغذی برق، اعلام کرد: نحوه محاسبه صورت‌حساب برق با حذف قبوض کاغذی تغییر نکرده است.
به‌گزارش وزارت نیرو، شرکت توانیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به انتشار مجدد شایعه پیشین در فضای مجازی و با وجود پاسخگویی و تکذیب چندباره این شایعات در مصاحبه‌های مسئولان صنعت برق، موارد ذیل مجدداً و به منظور رفع هرگونه ابهام اعلام می‌شود:

۱- تاکید می‌شود که در این طرح صرفاً قبوض کاغذی برق حذف شده و هیچ‌گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان کماکان بر اساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهای دوره قرائت محاسبه می‌شود و کاهش یا افزایش طول دوره قرائت، اثری در افزایش بهای برق مصرفی نخواهد داشت و صورتحساب برق مصرفی نیز از طریق پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشترکان که در سیستم‌های شرکت‌های توزیع نیروی برق ثبت شده است، ارسال خواهد شد.

در عین حال مشترکان به منظور مشاهده قبض برق خود می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های اینترنتی شرکت‌های توزیع نیروی برق استان متبوع، نسبت به مشاهده تصویر قبوض برق خود که عیناً همانند قبوض کاغذی پیشین بوده و امکان چاپ و مقایسه با ارقام و صورت‌حساب‌های گذشته را دارد، اقدام کنند.

۲- با توجه به شرایط کشور در مبارزه با ویروس کرونا، صنعت برق نیز با ایفای سهم خود برای قطع زنجیره انتقال، همه خدمات را خود به صورت الکترونیکی ارائه داده و حتی قرائت قبوض برق را نیز بر اساس روش‌هایی که اطلاع‌رسانی خواهد شد، با کمک خود مشترکان (و بدون حضور مأمور قرائت) انجام خواهد داد و در مجموع این طرح به عنوان یکی از نکات ارزشمند صنعت برق در مبارزه با کرونا محسوب می‌شود، چرا که از صدور قبوض کاغذی و حضور مأموران برای قرائت کنتور جلوگیری شده و راه انتقال از این طریق نیز شکسته می‌شود.

۳- صنعت برق در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم، بیمارستان‌ها و همه دستگاه‌های خدمات‌رسان قرار دارد و در این شرایط که توصیه به خانه ماندن همه مردم می‌شود، بیش از ۲۰ هزار نفر از همکاران ما، در نقاط مختلف کشور به صورت همزمان مشغول به کار هستند، تا هیچ مشکلی در تأمین برق پایدار برای بیمارستان‌ها، مردم و … به وجود نیاید.

لذا از اصحاب رسانه و صاحبان کانال‌های اطلاع‌رسانی در فضای مجازی، خواهشمند است در این شرایط که نیازمند آرامش هستیم، از انتشار اخباری که باعث تشویش اذهان مردم عزیز می‌شود بپرهیزند. ضمناً یادآور می‌شود که صنعت برق پیگیری قانونی و قضائی از شایعه سازان و انتشار دهندگان شایعه‌های این چنینی که تاکنون چندین بار تکذیب و نسبت به شفاف سازی آن اقدام شده است، حق خود می‌داند و در صورت تکرار، نسبت به شکایت قضائی اقدام خواهد شد.