امتیاز مثبت
۰
دلار ۴۲۰۰ تومانی به همه رسید
يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب: 334364
 
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: تبعیض و مشکلی در زمینه تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات و ثبت‌سفارش وجود ندارد اما سامانه نیما هنوز اختلال دارد.
دلار ۴۲۰۰ تومانی به همه رسید
 
به گزارش ایسنا، اختلالات سامانه نیما و از طرف دیگر تخصیص پیدا کردن و نکردن دلار ۴۲۰۰ تومانی برای ثبت سفارش واردات کالا از جمله مسائلی است که بسیاری از تجار و واردکنندگان آن را مطرح می‌کنند.

 
در این زمینه اسدالله عسگراولادی - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران - به ایسنا اینگونه پاسخ داد که دلار ۴۲۰۰ تومانی به همه متقاضایان ثبت سفارش واردات تخصیص یافته و حتی کسانی که هفته گذشته نسبت به ثبت سفارش واردات کالای خود اقدام کرده‌اند، دلار ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند.

 
وی با اشاره به این‌که مشکلی در زمینه‌ تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی وجود ندارد، افزود: این‌که گفته می‌شود بین شرکت‌های کوچک و بزرگ در تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی تبعیض قائل می‌شوند و برخی در این زمینه مشکل دارند، صحت ندارد. چراکه تا جایی که ما اطلاع داریم و می‌بینیم همه متقاضیان درحال دریافت ارز مورد نیاز خود هستند.

 
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین همچنین در خصوص مشکلات و اختلالات سامانه نیما، گفت: مشکلات سامانه نیما هنوز حل نشده و اختلالات آن، تجار و واردکنندگان را با مشکلاتی مواجه کرده است که مسئولان امر وعده دادند به زودی این اختلالات را برطرف می‌کنند.