امتیاز مثبت
۰
"همشهری اقتصاد" آذر منتشر شد؛
پایان بودجه نویسی احمدی‌نژادی
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 108752
 
مجله همشهری اقتصاد در شماره جدید (آذرماه) تیتر یک خود را به "پایان بودجه نویسی احمدی نژادی" اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجله "همشهری اقتصاد" در شماره آذر ماه خود در پرونده‌ای ویژه‌ به بررسی ویژگی‌های هشتمین و آخرین بودجه دولت احمدی نژاد پرداخته و در این باره گزارش‌ها و گفتگوهایی از کارشناسان منتشر کرده است.

"خداحافظی ارز ۱۲۲۶ تومانی با آخرین بودجه دولت دهم"، " احمد توکلی از رانت ۱۵ هزار میلیارد تومانی ارز مرجع می‌گوید"، "بسته پولی بانک مرکزی و بودجه ۹۲"، " انقباضی تر از بودجه سال آینده دیگر ممکن نیست"، " ۸ ایراد کلیدی بودجه دولت"، " بودجه آخر احمدی نژاد چگونه خواهد بود؟" و "۹ توصیه کلیدی برای بررسی بودجه در مجلس"؛ عنوان مهمترین گزارش‌ها و گفتگوهای همشهری اقتصاد درباره بودجه سال آینده کل کشور بود.

در همین حال، در شماره آذرماه همشهری اقتصاد ماجرای دومین شوک بزرگ ارزی روایت و راهکارهایی برای گریز از نگرانی‌های ارزی ارائه شده، ضمن اینکه در گزارشی ویژه، چشم انداز بازار ارز با تیتر " آرامش ارزی در سایه ابرتورم" مورد بررسی قرار گرفته است.

همشهری اقتصاد در این شماره با بررسی الزامات الگوی بومی پیشرفت ( از مطالبات مقام معظم رهبری)، در گفتگویی از کم‌کاری حوزه و دانشگاه در طراحی الگوی پیشرفت انتقاد کرده است.

این مجله در شماره آذرماه خود گفتگویی هم با رضا تقی پور وزیر سابق ارتباطات و فناوری ارتباطات داشته که او از"تولید ثروت و ایجاد فرصتهای اقتصادی با فناوری اطلاعات" سخن گفته است.در شماره آذر ماه، همشهری اقتصاد نگاهی ویژه به پیامدهای گرانی ارز بر قیمت ارتباطات داشته و در این باره گزارشی با تیتر "ارز چه به روز اینترنت می‌آورد" منتشر کرده است.

حال و هوای این روزهای تجارت ایران ( تاجران ایرانی در انتظار توقف تغییر بخشنامه ها) موضوع دیگری است که همشهری اقتصاد در شماره جدید خود مورد کنکاش و بررسی قرار داده است. گفتگو با محمود دودانگه معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت از دیگر مطالب همشهری اقتصاد در شماره آذرماه است که وی در این گفتگو تاکید کرده است: "ادغام بازرگانی و صنایع یکپارچه و کامل نبود."

"کشاورزی با پول دادن بدون برنامه رونق نمی‌گیرد"، " حجم اقتصاد سیاه در ایران چقدر است"، " آینده از آن تبلیغات موبایل"، "راه دشوار تولیدکنندگان برای کنترل بازار"، "امکان تولید برق از باد و انرژی امواج در جزایر و سکوهای نفتی"، "بخشنامه های تازه هر روز اتفاقات جدیدی را برای صنعت پتروشیمی رقم می‌زند" و "آغاز بهار اقتصادی پس از بیداری اسلامی" ؛ عنوان چندین گزارش محوری همشهری اقتصاد در شماره آذرماه است.

همچنین در این شماره گزارش‌هایی با عناوین "سود بی حساب دلالان، جیب خالی کشاورزان"،"هفت کشوری که بحران مالی را دور زدند"، "رقابت ایران و آمریکا در بازار جهانی پسته"، " تحقق کیفیت و خواست مسافران روی هواست"، " تداوم رکوردشکنی‌های بورس"، " سهام اکثر شرکتهای بورس ارزان است"، "بسته پولی بانک مرکزی زیر و رو خواهد شد" و " لوکس سواری، ممنوع" منتشر شده است.

شماره آذرماه همشهری اقتصاد در ۱۱۶ صفحه و به قیمت ۱۵۰۰ تومان به روی دکه‌های روزنامه‌فروشی آمده است.