امتیاز مثبت
۰
باکیفیت ترین وانت کشور محصول کدام خودروساز است+ جدول
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب: 137291
 
در آذر ماه امسال میزان وانت تولید شده در داخل كشور، نسبت به ماه قبل افزایش ۷۰ درصدی را تجربه کرده است که به دلیل افزایش تولید، ارزشیابی کیفی این خودروها رشد ۳۱ درصدی داشته است.
بیشترین تاثیر در رشد تولید مربوط به خودرو‌های وانت كاپرا و وانت پیكان بوده و نكته حائز اهمیت شروع مجدد تولید خودروی وانت نیسان Z۲۴i است.

به گزارش پرشين خودرو، در جدیدترین رده بندی کیفی وانت های کشور در آذر ماه امسال هفت وانت مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند که در این بین بازهم یکی از محصولات گروه بهمن به عنوان باکیفیت ترین وانت کشور انتخاب شد.

در این رده‌بندی کیفیت، بعد از کاپرا، وانت مزدا تک کابین در میان همتایان خود صدرنشین شد و رده‌های بعدی به ترتیب به وانت دیزل زامیاد، وانت نیسان Z۲۴i، وانت نیسان سی.ان.جی، وانت مزدا دوکابین و وانت پیکان تبریز اختصاص یافت.


كاهش سطح وانت كاپرا از B+ به B و ارتقاء سطح وانت پیكان از C به C+ و تغییرات قابل توجه وانت نیسان CNG از جمله تغییرات جدول می‌باشد. بیشترین عیوب فنی و عملكردی مربوط به وانت نیسان CNG و وانت پیكان و كمترین آن مربوط به وانت كاپرا است. ضمن اینكه در این بخش تنزل ۴/۸ درصدی مشاهده می‌شود.

در بخش تزئینات و مونتاژ، وانت مزدا دو كابین و وانت پیكان بیشترین و وانت نیسان CNG كمترین نمره منفی را كسب نموده‌اند.

بدنه خودروهای وانت مزدا دو كابین و وانت نیسان Z۲۴i بیشترین نمرات منفی را كسب كرده‌اند. ضمن اینكه برای وانت كاپرا كمترین ایرادات ثبت شده است. رنگ خودروهای وانت كاپرا و وانت نیسان CNG بیشترین و وانت مزدا دوكابین كمترین عیوب را داشته‌اند. در این بخش افت قابل ملاحظه ۹/۲۶ درصدی را شاهد هستیم.

ایرادات مهم و اساسی در خودروهای گروه وانت، با افت كیفی قابل توجه ۵/۷۴ درصدی همراه بوده و در مجموع گروه وانت تنزل كیفی ۸/۱ درصدی داشته است.

در نمودار پیوست روند بهبود یا تنزل كیفی خودروهای گروه وانت نسبت به ماه قبل آورده شده است. كه بیشترین بهبود برای وانت پیكان تبریز و بیشترین تنزل برای خودروی وانت كاپرا است.