امتیاز مثبت
۰
از سوی رییس سازمان خصوصی سازی؛
برنامه‌های سال آتی خصوصی‌سازی اعلام شد
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 154797
 
رییس سازمان خصوصی سازی واگذاری طرح های نیمه تمام و معادن را از اهم برنامه‌های این سازمان برای سال ۱۳۹۲ عنوان کرد.

رحیم احمدوند در گفت و گو با ایرنا، درباره برنامه های این سازمان برای سال آتی، افزود: برای واگذاری طرح‌های نیمه تمام دستور العملی تدوین شده و بر همین اساس مشوق‌های مناسبی نیز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در صورت قبول طرح‌ها می‌تواند از منابع صندوق توسعه ملی نیز استفاده کند، اظهار امیدواری کرد، این طرح‌ها با مدیریت بخش خصوصی و منابع کشور هر چه سریعتر به بهره‌برداری و تولید برسد.

شرایط خروج از واگذاری شرکت

احمدوند، مصوبه مجلس شورای اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری را از شروط خروج شرکت های مشمول از واگذاری دانست و گفت: در غیر این صورت شرکت ها تنها می توانند زمان واگذاری را تغییر دهند.

هلدینگ خلیج فارس

وی با بیان اینکه هلدینگ خلیج فارس نقش تعیین کننده‌ای در حوزه پتروشیمی و اقتصاد دارد، اظهار داشت: واگذاری هلدینگ علاوه بر آنکه در جمع آوری سرمایه ها نقش دارد، در بکارگیری آنها در ساختار اقتصاد کلان کشور نیز موثر است.

به گفته ی وی ،۵ درصد هلدینگ خلیج فارس برای کشف قیمت عرضه می شود و در صورتی که عرضه هابه صورت بلوکی باشد و سهم دولت به کمتر از ۵۰ درصد برسد دیگر در بودجه دیده نمی شود.

احمدوند افزود: تلاش می شود در سال جاری عرضه سهام هلدینگ صورت گیرد، ضمن اینکه حدود ۲۰ درصد از واگذاری ها مربوط به حوزه نفت است.

رییس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: این سازمان اقدامات لازم را بر اساس تصمیمات بودجه سال آینده اتخاذ می کند، ضمن آنکه تلاش براین است با همکاری سایر دستگاه ها مابقی واگذاری ها انجام شود.

توزیع ۴۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت

وی همچنین درباره پرداخت سود سهام عدالت به ۹۰۰ هزار مشمول گفت: با مصوبه هیات وزیران مقرر شد، مشمولانی که در سال های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ موفق به دریافت سود سهام عدالت خود نشده اند، سود سهام عدالت خود را دریافت کنند.

احمدوند تصریح کرد: اسامی افرادی که سود خود را دریافت نکرده اند، به تفکیک استان ها در حال استخراج است و قرار است اطلاعات به سازمان های امور اقتصادی و دارایی استان ها اعلام شود.

وی گفت: اگر این افراد باز هم برای دریافت سود مراجعه نکنند، سودشان بابت اقساط به خزانه واریز می شود.

تحقق ۸۵ درصدی بودجه

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی برای خصوصی سازی در سال جاری محقق شده است، گفت: بر اساس تصمیم مجلس، مقرر شد در سال جاری شش هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نقد از محل خصوصی سازی به خزانه واریز شود که تا کنون ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن تحقق یافته است.