امتیاز مثبت
۰
بهای جهانی طلا صعودی شد
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب: 345227
 
در پی تشدید منازعات تجاری میان چین و آمریکا،‌ قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه در مقایسه با معاملات صورت گرفته در روز گذشته با یک و نیم درصد افزایش به بیشترین سطح خود در ۶ سال گذشته افزایش یافت.
به گزارش رویترز، بهای هر اونس طلا امروز (دوشنبه) با در مقایسه با آخرین معاملات صورت گرفته در روز گذشته با ۱.۵ درصد افزایش به  یک هزار ۴۶۲  دلار و ۴۰ سنت رسید.

 
بهای جهانی طلا ۶ سال پیش برای نخستین بار به یک هزار و ۴۶۴ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد.

 
بر اساس این گزارش، ‌بهای هر اونس طلا در بازارهای آمریکا نیز امروز دوشنبه در مقایسه با آخرین معاملات صورت گرفته با ۱.۲ درصد افزایش به یک هزار و ۴۷۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

 
گزارشهای خبری نشان می دهد تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار فلز زرد در حالی افزایش یافته است که جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن به سبب متهم شدن چین به دستکاری نرخ یوان شدت پیدا کرده است.

 
وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که برای نخستین بار از سال ۱۹۹۴ به این نتیجه رسیده که چین در حال دستکاری ارزش یوان است و اینکه واشنگتن برای جلوگیری از این رقابت ناعادلانه با صندوق بین المللی پول همکاری لازم را انجام خواهد داد.

 
اقدام آمریکا پس از آن صورت می گیرد که چین به تلافی تصمیم ترامپ مبنی بر وضع تعرفه ۱۰ درصدی علیه ۳۰۰ میلیارد دلار کالای چینی، برای اولین بار در طی بیش از یک دهه گذشته اجازه داده که ارزش پول ملی اش به پایین تر از یک هفتم دلار برسد.