امتیاز مثبت
۰
بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زده استان کرمانشاه با آواربرداری از 8153 واحد
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 329126
 
کار بازسازی 39 هزار و 784 واحدهای مسکونی زلزله زده استان کرمانشاه با آواربرداری از هشت هزار و 153 واحد و پی کنی یک هزار و 402 واحد در حال انجام است .
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: 39 هزار و 784 واحد مسکونی در شهر و روستا در منطقه زلزله زده استان کرمانشاه نیازمند بازسازی است.


رضا خواجه ای روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد بیش از 20 هزار واحد مسکونی در اولویت اول بازسازی قرار دارند.


وی با بیان این که بیش از 19 هزار و 700 واحد مسکونی نیز در اولویت بعدی به بازسازی و نوسازی نیاز دارند، اظهارداشت: در مجموع 10 ستاد معین از استان های مختلف در این منطقه عملیات بازسازی واحدهای مسکونی را بر عهده دارند.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه یادآورشد: با توجه به ارزیابی های انجام شده توسط کارشناسان بنیاد مسکن در این منطقه در مجموع بیش از 56 هزار و 480 واحد مسکونی در شهر و روستا با انجام تعمیرات با توجه به میزان خسارت وارده باید مرمت و بهسازی شوند.


خواجه ای خاطرنشان کرد: برای تعیین میزان خسارت به واحدهای مسکونی هفت شهر سرپل ذهاب، دالاهو، اسلام آباد غرب، گیلانغرب، قصر شیرین جوانرود و ثلاث باباجان و یک هزار و 586 روستا در مجموع 114 هزار و 270 واحد مسکونی مورد ارزیابی قرار گرفته است.


رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بیان کرد: تاکنون بیش از 8 هزار و 153 واحد مسکونی آواربرداری شده و یک هزار و 402 واحد نیز تاکنون پی کنی شده است.


به گفته این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تاکنون برای 155 واحد مسکونی فونداسیون ریخته شده و عملیات دیوار چینی بیش از 20 واحد مسکونی در منطقه به پایان رسیده است.


رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در باره آغاز عملیات تعمیر واحدهای مسکونی در این منطقه اظهارداشت: عملیات تعمیرات 5 هزار و 146 واحد مسکونی در شهر و روستا آغاز شده که عملیات یک هزار و 500 واحد آن به پایان رسیده و هموطنان عزیز در این واحدها بار دیگر ساکن و به چرخه زندگی عادی بازگشتند.


به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر شامگاه یکشنبه 21 آبان ماه سال جاری استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.


محل وقوع استان کرمانشاه - حوالی ازگله - بوده است. این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه و در عمق 11 کیلومتری زمین روی داده است. کارشناسان علم زلزله شناسی اعلام کرده اند به احتمال زیاد تا 3 ماه آینده این منطقه شاهد پس لرزه های زیادی خواهد بود به طوری که تاکنون چندین پس لرزه بیش از 4.5 ریشتری در این منطقه رخ داده است.


براساس آخرین اطلاعات اعلام شده، تاکنون در این زمین لرزه بیش از 600 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک به بیش از 12 هزار نفر رسیده است.