۳
 
امتیاز مثبت
۲
زوج‌های جوان چطور می‌توانند از مشاجره به خاطر مسائل مالی جلوگیری کنند؟
شخصیت مالی همدیگر را بشناسید!
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۳۷
کد مطلب: 66810
 
آیا شما هم جزو آن دسته از زوج‌های جوانی هستید که به خاطر مسائل مالی با همسرتان مشکل پیدا کرده‌اید؟ آیا شما هم نمی‌دانید مرزهای روابط مالی بین شما و همسرتان باید کجا و چگونه باشد؟ هنوز دونفره نشده اید و فکر می‌کنید این متن به کارتان نمی‌آید؟! مجردها این پیشنهادات را بخوانند و به خاطر بسپارند برای روزهای متاهلی. متاهلان هم بخوانند و به کار ببرند تا به دعواهایی که ممکن است به خاطر مسائل مالی اقتصادی پیش بیاید چنان «نه» بلندی بگویند که گوش فلک را کر کند!
شخصیت مالی همدیگر را بشناسید!
 
اقتصاد ایران آنلاین:برای اینکه بتوان از پس جنجال های مالی خانوادگی برآمد، چندان کار سختی در پیش ندارید. این چند راه حل آسان ترین کارها را به شما پیشنهاد می کنند تا رابطه تان را از شر نزاع های مالی حفظ کنید.

از لحاظ مالی شفاف باشید

همه چیز را بگویید و خودتان را خلاص کنید! اگر قرض و قوله دارید، اگر وضعیت مالی تان به وضعیت هشدار رسیده است، اگر اوضاع رو به راه نیست...همه چیز را به همسرتان بگویید و خیال خودتان و او را راحت کنید. این گونه هیچ نکته ناگفته ای وجود نخواهد داشت که بخواهید به خاطرش روزهایتان را با هول و هراس سپری کنید. در رابطه ای که بر پایه صداقت بنا شده باشد اعتماد و صمیمت بیشتری وجود خواهد داشت.

بودجه بندی تعریف کنید

حواستان به دخل و خرج و حساب و کتاب باشد. میزان درآمد ورودی و خرج کرد را جایی ثبت کنید و از حدس و گمانه زنی بپرهیزید. خیلی از دعواها به خاطر این است که یکی از طرفین فراموش کرده با پولی که موقع خروج از خانه به همراه داشته، چه کرده است! اما اگر این اعداد و ارقام ساده را در دفتری کوچک ثبت کنید از میزان
این نکته را از یک اقتصاددان آویزه گوش کنید که «بهتر است بودجه بندی تان خیلی سفت و سخت نباشد.» «لین مایاب» می‌گوید: «هرکس مبلغ مشخصی برای خود در نظر دارد که دلش نمی‌خواهد بابت خرج کردن آن برای کسی توضیح دهد. این پول شاید صرف خرید چیزی شود که به آن احتیاج ندارد و صرفا جوگیر شده‌ یا دلش خواسته آن را بخرد.»
فراموشی‌ها و دلخوری‌ها شدیدا کاسته خواهد شد. حتی اگر مطابق بودجه بندی و برنامه ریزی‌هایتان هم خرج نکنید این شانس را دارید که متوجه شوید چه میزان بیش از حد خرج کرده‌اید و در ماه های بعد، از خرج‌های اضافی فاکتور بگیرید.

این نکته را از یک اقتصاددان آویزه گوش کنید که «بهتر است بودجه بندی تان خیلی سفت و سخت نباشد.» «لین مایاب» می‌گوید: «هرکس مبلغ مشخصی برای خود در نظر دارد که دلش نمی‌خواهد بابت خرج کردن آن برای کسی توضیح دهد. این پول شاید صرف خرید چیزی شود که به آن احتیاج ندارد و صرفا جوگیر شده‌ یا دلش خواسته آن را بخرد.» در برنامه ریزی مالی تان جایی برای این خرج‌ها بگذارید؛ البته محدود لطفا.

شخصیت مالی همدیگر را بشناسید

در ساده‌ترین حالت ممکن، آدم‌ها از لحاظ مالی دو دسته‌اند: یا ولخرج اند یا ناخن خشک و خسیس. حالا اگر یک فرد ولخرج و خسیس با هم ازدواج کنند آن وقت تازه تمامی بحث و جدل‌ها بر سر مسائل مالی آغاز می‌شود. دیدن حتی یک جفت جوراب که به نظر ولخرج، ضروری آمده و به نظر خسیس غیرضروری و کاذب ممکن است آتش دعوا را بینشان روشن کند. زندگی چنین افرادی بر روی تلی از خاکستر بنا می‌شود که همیشه آماده شعله ور شدن است. در حالی که اگر پیش از جدی شدن رابطه، شناخت صورت گیرد و افراد شخصیت اقتصادی همدیگر را بشناسند آن وقت با دید بهتری وارد رابطه خواهند شد.

خانواده‌ها را فراموش نکنید

هر خانواده ای رویکرد مشخصی به مسائل مالی دارد. به روزهای یک نفره بودن رجوع کنید و اخلاق خانواده‌تان را واکاوی کنید. آیا پدرتان از آن دسته پدرانی بوده که تصمیم گیرنده مطلق خانه به خصوص در زمینه موارد اقتصادی بوده است؟ آیا شما در مورد مسافرت‌های خانوادگی یا خرید مایحتاج خانه مانند یخچال و تلویزیون و ... حق اظهار نظر نداشتید؟ آیا شما از آن دسته خانواده های دموکرات بودید که درباره ساده‌ترین مسائل با هم مشورت می‌کردید ؟ نظرتان درباره رویه اقتصادی پدر و مادرتان چیست ؟ آیا روش خرج و پس اندازکردنشان را می‌پسندید؟ آیا شما همیشه از مخالفان سرسختشان بودید و هیچ موقع روش‌های مدیریتی والدینتان را مفید و کاربردی نمی‌دانستید ؟

درباره این مسائل و مسائلی از این دست با همسرتان صحبت کنید. البته که هرچه نقاظ اشتراک بیشتری با هم داشته باشید درگیری‌های اقتصادی کمتری خواهید داشتید و این کمکتان می‌کند زندگی مشترکتان با آرامشی همراه باشد که بسیاری از زوج‌های جوان آرزویش را دارند.
 
 
 


۱۳۹۱-۰۷-۲۶ ۱۵:۰۱:۲۴
آخه الآن كي ازدواج مي كنه ديگه با اين وضع مشعشع اقتصادي؟ (318)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۶ ۱۵:۰۲:۳۶
جوون هاي امروزي به اين چيزا كاري ندارن كه. امروز عقد مي كنن فردا طلاق. (319)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۶ ۱۷:۱۱:۵۰
آخه با رويكرد مالي خانواده من كه هيچ دختري حاضر نميشه با من زندگي كنه. (323)