امتیاز مثبت
۰
توزیع برنج، شکر و روغن ویژه ماه رمضان از 22 اردیبهشت آغاز می شود
شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 333509
 
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: توزیع 90 هزارتن برنج، شکر، روغن و ماکارونی برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان از 22 اردیبهشت ماه جاری (شنبه هفته آتی) آغاز می شود.
به گزارش ایرنا، یزدان سیف روز شنبه در نشست خبری خود درباره خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در سال 1397 و تنظیم بازار کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان افزود: قرار است 30 هزار تن برنج، 30 هزار تن شکر، 10 هزار تن روغن خوراکی و 20 هزار تن ماکارونی در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف با قیمت های مشخص و مصوب توزیع و به دست مصرف کنندگان برسد.

وی با بیان اینکه با هماهنگی انجمن های صنفی برنج، روغن نباتی، شکر، ماکارونی و فروشگاه های زنجیره ای به دنبال بازار کم تنشی در ماه مبارک رمضان هستیم، اظهارداشت: به مناسبت این ایام ١٠ هزار تن شکر به صورت بسته بندی از طریق فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شود و ٢٠ هزارتن نیز برای مصارف صنوف مرتبط با تهیه شیرینی و شکلات در نظر گرفته شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: روغن نباتی، برنج و ماکارونی نیز از طریق فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شود.

سیف درخصوص قیمت اقلام تنظیم بازارای ماه مبارک رمضان گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم برنج هندی (1121) تحویل به فروشگاه های زنجیره ای ٥٢٠٠ تومان، برای مصرف کنندگان ٥٥٠٠ تومان، قیمت برنج هندی (پی آر ١١) برای عمده فروشی ٢٣٠٠ تومان، برای مصرف کنندگان ٢٦٠٠ تومان و برنج تایلندی هومالی برای عمده فروشی 3600 تومان، برای مصرف کنندگان 3900 تومان محاسبه شده است.

وی اظهارداشت: طبق توافق صورت گرفته قیمت هر کیلوگرم روغن نباتی و شکر با ١٠ درصد تخفیف و هر بسته ماکارونی با ١٠ تا ١٥ درصد تخفیف زیر نرخ بازار، به مصرف کنندگان عرضه می شود.

به گفته وی،‌ با توجه به ذخایر مناسب کالاهای اساسی همچون گندم، برنج، شکر و روغن بابت توزیع و تنظیم بازار این کالاها در ماه مبارک رمضان هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان شرکت تامین کننده کالاهای اساسی و راهبردی کشور، وظیفه تنظیم بازار داخلی را نیز برعهده دارد؛ در طرح ضیافت ماه مبارک رمضان سال 1396 نیز 30 هزارتن برنج با قیمت هر کیلو 2700 تومان، 20 هزار تن شکر سفید به قیمت هر کیلو 2800 تومان توزیع شد.