امتیاز مثبت
۰
برگزاری جلسه معارفه بلوک طلسم شده فولاد خوزستان در ۱۲ آذرماه
جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: 106808
 
در پی نهایی شدن زمان عرضه بلوک ۵۰.۵ درصدی فولاد خوزستان در ۲۱ آذر، یکشنبه جاری جلسه معارفه ای برای این شرکت مشمول اصل ۴۴ و طلسم شده برگزار می شود.

فارس: در پی شکسته نشدن طلسم فروش ۵۰.۵ درصدی فولاد خوزستان در ۱۱ مهر، هیئت واگذاری در جلسه ۹ آبان تصمیم به تغییر قیمت فروش این شرکت مشمول اصل ۴۴ گرفت تا برای چندمین بار این بلوک راهی میز فروش شود.

براساس این گزارش، سازمان خصوصی سازی در شرایطی برای اولین بار جلسه معارفه ای برای بلوک ۱۷ درصدی ذوب آهن برگزار کرد که این اقدام با استقبال فعالان بازار سرمایه مواجه شد تا این سازمان به ادامه چنین تصمیمی مصمم تر شود.

به این ترتیب با توجه به نهایی شدن زمان عرضه بلوک مدیریتی فولاد خوزستان در ۲۱ آذر، مقرر شده از ساعت ۱۵ تا ۱۷ یکشنبه جاری ۱۲ آذر جلسه معارفه ای در ساختمان بانک توسعه صادرات واقع درخیابان احمدقصیر، نبش خیابان ۱۵ برگزار شود تا شاید این بار طلسم فروش و خصوصی سازی فولاد خوزستان شکسته شود.

طبق مصوبات موجود قرار شده یک میلیارد و ۱۰۶ میلیون و ۹۶۰ هزار سهم این شرکت به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه به اضافه ۳۵ درصد به شرط آنکه از ۳ هزار تومان کمتر نباشد عرضه شود. همچنین شرایط این واگذاری تعدیل و طی آن به جای ۳۰ درصد وجه نقد قبلی، ۲۵ درصد با مهلت پرداخت ۲۰ روزه تعیین شد. در عرضه قبلی بهای هر سهم به قیمت تابلوی بورس بعلاوه ۵۰ درصد به شرط آنکه از ۲۳ هزار و ۲۲۳ ریال کمتر نباشد تعیین شده بود.