امتیاز مثبت
۰
غذا هم اینترنتی شد؟! +لینک
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 287943
 
در حالی که این تصور در ذهن اکثر ما نقش بسته که اینترنت در ایران با اروپا و آمریکا و حتی آسیا فاصله بسیاری دارد اما در این بین ظهورایده‌ها نو و خلاقانه با نیت کارآفرینی در بین جوانان بسرعت درحال کاهش این فاصله ها می باشد. شاید اکثر کسانی که تا بحال سفری به دیگر کشور ها داشته اند سفارش اینترنتی غذا مقوله جدیدی به نظر نرسد اما قطعا برای اکثر ما  اولین بار است که چنین ایده را میشنویم و شاید اولین واکنش ما به شنیدن این خبر گفتن این جمله باشد: غذا هم اینترنتی شد!

زودفود تقریبا از روزهای آغازین نوروز ۱۳۸۸ (سال ۲۰۰۹میلادی) با ایده گیری از نمونه مشابه در انگلستان آغاز شد. در ابتدا بدون نام و نشان و گنگ بود. به زبان متولیان این سایت" در نقطه آغاز به دید بیش از ۹۰ درصد نظاره گران، مانند متوهمانی خوش خیال دیده می شدیم. تنها دلگرمی ها و حمایت های خانواده و تلاش بی وقفه و امید به آینده باعث شد هیچگاه در این مسیر سخت دلسرد نشویم "

سایت "زودفود" در مهرماه سال 1388 و با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی رستوران های کشور و همچنین تجارت الکترونیک غذا شروع به فعایت کرده و اولین وب سایت ایرانی است که سفارش اینترنتی غذا را برای مردم ایران به ارمغان آورده است و امکانات متعددی به منظور راحتي هر چه بيشتر مردم و رستورانها تدارک دیده و روز به روز بر اين امكانات اضافه می کند.

از جمله امكانات سایت زودفود مشاهده منوی به روز رستورانها به همراه عکس و قیمت غذاها مي باشد. كاربران اين سامانه قادر هستند به راحتي غذای مورد نظر خود را انتخاب کرده و یکی از سه روش پرداخت را تعيين و در نهايت غذای خود را تحویل بگیرند. درحال حاضر سایت زودفود با بیش از  700 رستوران در تهران از قبیل رستوران های نایب، رفتاری، هانی، پرپروک، 8میلیمتری، شیلا، پیتزا هات، عطاویچ، خاتون، پدرخوب، خاقان، هانی پارسه، شانلی، مستردیزی و ... درحال همکاری میباشد.

در حال حاضر سایت زودفود موفق به اجرای پروسه سفارش اینترنتی به همراه پرداخت آنلاین گردیده تا در صورت نداشتن وجه نقد هم بتوان براحتی از رستورانهای تهران سفارش غذا داد. البته شما از طریق این سایت میتوانید پرداخت نقدی هم داشته باشید.

از دیگر مزایای این سایت یکسان بودن قیمت منو رستوران با سایت می‌باشد و در واقع سایت زودفود علاوه بر اینکه هیچگونه مبلغ اضافه‌ای از مشتری دریافت نمی کند بلکه برای کاربرانی که به صورت اینترنتی به ثبت سفارش غذا می پردازند، 4 تا 15 درصد تخفیف در نظر گرفته است.

سایت زودفود از آدرسWWW.ZOODFOOD.COM قابل دسترس است.