امتیاز مثبت
۰
رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران
90 درصد اقلام IT ارز مبادله‌ای می‌گیرند/ رایزنی برای ارزدهی به همه اقلام
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 133240
 
رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: ۹۰ درصد اقلام IT ارز مبادله‌ای می‌گیرند که با وعده اخیر وزیر صنعت مبنی بر تخصیص ارز مبادله‌ای به اولویت ۱۰، به زودی ۱۰۰ درصد اقلام IT ارز مبادله‌ای دریافت خواهند کرد.

سید مهدی میر مهدی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تا امروز به حدود ۹۰ درصد اقلام IT ارز مبادله‌ای اختصاص می‌یابد. چند قلم از کالاهای IT نیز در اولویت ۱۰ تخصیص ارز است که به گفته اخیر وزیر صنعت مبنی بر تخصیص ارز مبادله‌ای به اولویت ۱۰ به زودی، ۱۰۰ درصد اقلام IT مشمول دریافت ارز مبادله‌ای خواهند شد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: اتاق مبادلات ارزی در حال تنظیم برنامه برای اختصاص ارز مبادله‌ای به کالاهای گروه ۱۰ است.

وی ادامه داد: به این ترتیب هم‌اکنون کالاهای اساسی IT که برای صنف مهم است از جمله لپ‌تاپ، تبلت، قطعات رایانه و ملزومات اداری (فکس، پرینتر، اسکنر و ...) مشمول ارز مبادله‌ای و ثبت سفارش می‌شوند.

میر مهدی خاطر نشان کرد: همچنین چندی پیش در حالی که به ملزومات اداری (فکس، پرینتر، اسکنر و ...) ارز مبادله‌ای تعلق می‌گرفت، در برهه‌ای از زمان حتی ثبت سفارش و واردات مواد مصرفی آنها مانند کارتریج ممنوع شده بود که این مشکل با مذاکره با وزارت صنعت هم‌اکنون رفع شده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: همچنین در آن مقطع زمانی واردات و ثبت سفارش برخی اقلام خاص با کاربرد موردی مانند سوزن دوخت چک (برای دوختن دسته چک‌های بانکی) نیز ممنوع شده بود؛ این در حالی بود که این کالا همواره مورد نیاز کشور بوده و هست؛ این مشکل نیز هم رفع شده است.