امتیاز مثبت
۰
واکنش آموزش و پرورش به کوتاه کردن موی 9 دانش آموز دختر: مورد تایید ما نیست/ از مراجع ذی صلاح اداری پیگیری می کنیم
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 333941
 
آموزش و پرورش نیز موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح اداری خود پیگیری خواهد کرد.
رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس گفت: رفتار یک معلم این شهرستان در کوتاه کردن موی تعدادی از دانش آموزان کلاسش مورد تایید آموزش و پرورش نیست.

 
به گزارش ایلنا، مسلم امینی نژاد گفت: در پی اطلاع از اقدام خلاف اصول تربیتی معلم کلاس دوم ابتدایی یکی از مدارس این شهر در کوتاه کردن موی ۹تن از دانش آموزان کلاسش بلافاصله موضوع توسط مسوولین ذی ربط آموزش و پرورش فسا پیگیری شد.

 
رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس گفت: این معلم ضمن ابراز پشیمانی از این رفتار، انگیزه خود را کوتاه کردن موهای بلند تعدادی از دانش آموزانش که باعث مزاحمت برای سایر دانش آموزانی که در نیمکت پشت سر آنها نشسته بودند عنوان کرد.

 
امینی نژاد گفت:هرچند نیت اصلی رفتار این همکار فرهنگی حل یک مساله بوجود آمده در کلاس درسش بوده ولی متاسفانه از یکی از بدترین روش ها برای حل این مساله یعنی کوتاه کردن مو بوسیله قیچی استفاده کرده که اصلا" مورد تایید نمی باشد.

 
رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس گفت: هرچند صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ماست اما از طرف دیگر صیانت و رعایت حقوق دانش آموزان به عنوان امانت هایی که به آموزش و پرورش سپرده شده اند نیز مورد اهمیت و تاکید می باشد.

 
امینی نژاد گفت: آموزش و پرورش به مراتب و طی بخشنامه های متعدد و در کلاس های آموزشی ضمن خدمت از جمله اقدام پژوهی اشاره کرده که همکاران فرهنگی ضمن رعایت اصول تربیتی از روش های صحیح حل مساله برای حل مشکلات موجود کلاس درس استفاده نمایند.

 
رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس با اشاره به اینکه درحال حاضر برخی از خانواده های دانش آموزان شاکی این همکار فرهنگی هستند افزود: آموزش و پرورش نیز موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح اداری خود پیگیری خواهد کرد.