امتیاز مثبت
۰
عربستان: کاهش تولید نفت ایران را در اثر تحریم ها جبران می کنیم
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب: 333743
 
قیمت نفت خام بلافاصله بعد از خروج آمریکا از برجام ۳,۲ درصد افزایش یافت و به ۷۱,۲۵ دلار به ازای هر بشکه رسید. این بالاترین قیمت نفت خام در چهار سال گذشته بود. پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت/ ۱۰ مه قیمت نفت خام به نسبت روز گذشته ۱۴ سنت کاهش یافت و به ۷۶,۹۲ دلار در هر بشکه رسید.
عربستان سعودی اعلام کرده که کاهش تولید نفت خام ایران در اثر تحریم‌های اقتصادی را جبران می‌کند.

 
به گزارش انتخاب؛ خبرگزاری رسمی عربستان سعودی به نقل از یک مقام آگاه در وزارت نفت عربستان گزارش داده است که پیامدهای تحریم نفت ایران را در حد امکان جبران خواهد کرد: «پادشاهی سعودی با تولیدکنندگان عمده و خریداران نفت خام در درون اوپک و خارج از اوپک همکاری می‌‌کند با این هدف که پیامدهای کاهش تولید نفت خام ایران و تأثیرات آن در بازارهای جهانی را کاهش دهد.»

 
با این حال قیمت نفت خام بلافاصله بعد از خروج آمریکا از برجام ۳,۲ درصد افزایش یافت و به ۷۱,۲۵ دلار به ازای هر بشکه رسید. این بالاترین قیمت نفت خام در چهار سال گذشته بود. پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت/ ۱۰ مه قیمت نفت خام به نسبت روز گذشته ۱۴ سنت کاهش یافت و به ۷۶,۹۲ دلار در هر بشکه رسید.

 
بانک جهانی اعلام کرده که اگر قیمت هر بشکه نفت خام به ۸۸ دلار برسد، عربستان سعودی می‌تواند هزینه‌های جنگ یمن را تأمین و کسری بودجه‌اش را جبران کند. ایران برای تأمین مخارجش با میزان کنونی صدور نفت، به نفت ۶۸ دلاری نیاز دارد.