امتیاز مثبت
۰
بازی جدید اپراتورها با اعصاب و جیب مردم
سید مصطفی حسینی
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 279140
 
گویا منافع کسانی که می‌خواهند بدون سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه‌شان و با برداشت اصل سرمایه از جیب مردم، به سودهای عجیب و غریب و البته غیرقانونی و غیرشرعی برسند، بر منافع مردمی که حامی خاصی ندارند، برای این وزارتخانه مهمتر است.
به دنبال چاپ گزارشی با عنوان «افزایش 100درصدی بهای اینترنت همراه» در صفحه جامعه روز چهارشنبه هفته گذشته (سوم دی ماه)، رسانه‌های مختلف کشور به این موضوع ورود پیدا کرده‌اند و سیل انتقادها از اپراتورهای تلفن همراه و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال افزایش است.

 
جالب اینجاست که وزیر ارتباطات که صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌‌های اجتماعی شاهد نظرات تند مردمی در مخالفت و محکومیت افزایش دو برابری بهای اینترنت همراه است، دیروز در سفر به استان ایلام بار دیگر تأکید کرد که اینترنت همراه ارزان شده و بهای آن از هر کیلوبایت پنج ریال به نیم ریال کاهش یافته است! به نظر می‌رسد وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات یا اطلاعات خود را به روز نمی‌کند و حداقل سری به صفحه اجتماعی خود و نظرات مردمی نمی‌زند و از گران شدن 100درصدی بسته‌های اینترنت اپراتور دوم خبر ندارد و یا خبر دارد و خود را به بی خبری می‌زند. مزید اطلاع بیشتر وزیر محترم باید گفت، انبوه نظرات مردمی در سایتهای مختلف و البته پیامکهای  زیادی که به گروه جامعه رسیده و بزودی منتشر می‌شود، گواه این است که بیشتر کاربران از کلاه تازه‌ای که بر سر آنها رفته، به خوبی آگاهند و عجیب به نظر می‌رسد که آقای وزیر از این مسأله آگاه نباشد.

 
همان طور که در گزارش قبلی گفته شد، دیتای کیلوبایتی اینترنت همراه در شرایطی ارزان شده که به دلیل گرانی اصل این روش محاسبه (هر گیگابایت 52 تا 78 هزار تومان برای دارندگان سیم‌کارت دایمی و غیردایمی)، کسی از این روش استفاده نمی‌کند؛ اما به دنبال این ارزانی بی‌فایده، بسته‌های اینترنت ایرانسل بر اساس جدول منتشر شده در سایت این اپراتور، 100درصد افزایش بها داشته و صدای اعتراض انبوه کاربران را درآورده است، زیرا کاربران برای استفاده از اینترنت همراه، از همین بسته‌ها استفاده می‌کنند نه از داده کیلوبایتی.

 
حالا بسیار عجیب است که وزیر ارتباطات پس از این ماجرا باز هم بر ارزان شدن اینترنت تأکید می‌کند؛ تأکیدی که به نوعی ریشخند کاربران به حساب می‌آید! وزیر محترم باید به این پرسش پاسخ دهد که آیا از گرانی بسته‌های اینترنتی ایرانسل اطلاع داشته است یا نه؟ اگر اطلاع داشته است، این افزایش بها که بر خلاف سیاست اعلامی ایشان است با کدام توجیه انجام شده و چطور با یک شیب ناملایم به 100درصد رسیده است؟ آیا نظارتی وجود دارد؟ کدام قانون این اجازه را به این اپراتور داده است؟!

 
اگر آقای وزیر از این گرانی 100درصدی به ظاهر خودسرانه اطلاع ندارد و تازه متوجه و مطلع شده؛ باید پاسخ دهد چطور در زیرمجموعه ایشان چنین اتفاق بزرگی رخ داده و ایشان مطلع نشده و برخورد نکرده و با گذشت سه چهار روز، در ایلام همچنان بر ارزان شدن اینترنت همراه تأکید می‌کند؟ این گرانی بی‌سابقه 100درصدی با شعارهای آقای وزیر که از اولین روزهای تصدی وزارت از زبان ایشان شنیده‌ایم، تضاد آشکار دارد و این شائبه را به وجود می‌آورد که گویا منافع کسانی که می‌خواهند بدون سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه‌شان و با برداشت اصل سرمایه از جیب مردم، به سودهای عجیب و غریب و البته غیرقانونی و غیرشرعی برسند، بر منافع مردمی که حامی خاصی ندارند، برای این وزارتخانه مهمتر است.


قدس آنلاین