امتیاز مثبت
۰
آمریکا و اتحادیه اروپا شرکت ها و افراد جدیدی از ایران را تحریم کردند
شنبه ۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب: 124240
 
آمریکا و اتحادیه اروپا در اقدامی هماهنگ و با اصرار بر سیاست های ضد ایرانی شان شرکت ها و افراد جدیدی از ایران را در فهرست تحریم های خود قرار دادند.
آمریکا و اتحادیه اروپا شرکت ها و افراد جدیدی از ایران را تحریم کردند
 
به گزارش نیویورک تایمز، آمریکا و اتحادیه اروپا در اقدامی هماهنگ روز جمعه تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کردند و تعداد شرکت ها و اشخاصی را که در فهرست سیاه خود قرار داده اند افزایش دادند.

بر اساس تحریم های جدید، وزارت خزانه داری آمریکا ۴ شرکت و یک شخص و اتحادیه اروپا ۱۸ شرکت و یک شخص ایرانی را به فهرست تحریم ها اضافه کردند. وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده یکی از این چهار شرکت در ارسال سلاح به دولت سوریه نیز نقش داشته است.

این تحریم ها در حالی اعلام می شود که مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی از موفقیت آمیز بودن مذاکرات اخیر خود با ایران خبر داده اند. دور دوم این مذاکرات قرار است در ماه ژانویه برگزار شود.

همچنین برخی گزارش ها حاکی است مذاکرات ایران و پنج به علاوه یک احتمالا در ماه ژانویه مجددا از سر گرفته خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا شرکت واردات و صادرات ساد ایران، گروه صنایع شیمیایی و توسعه مواد، شرکت بین المللی دوستان، سازمان صنایع دریایی و رئیس آن مشمول انسداد دارایی ها و ممنوعیت مبادله با اشخاص و موسسات آمریکایی هستند.

اتحادیه اروپا نام شرکت ها و شخص تحریم شده را اعلام نکرده است. با تحریم های جدید تعداد شرکت ها و اشخاص ایرانی که در فهرست سیاه اتحادیه قرار گرفته اند به ۴۹۰ شرکت و ۱۰۵ فرد افزایش یافته است.

ایران بارها تاکید کرده که برنامه هسته ای خود را صرفا با مقاصد انسان دوستانه دنبال می کند و به عنوان یکی از امضا کنندگان معاهده ان پی تی از حق خود برای برخورداری از فن آوری هسته ای چشم پوشی نخواهد کرد.

منبع: تسنيم