امتیاز مثبت
۰
کاهش قیمت گوشت تا چند روز دیگر
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب: 277927
 
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران گفت: به دلیل بازگشت زائران از کربلا در چند روز گذشته با افزایش حدود پنج درصدی قیمت گوسفند و گوشت مواجه شدیم که در هفته آینده قیمت‌ها به روال قبل یاز می‌گردد.
علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از چند روز گذشته و با به پایان رسیدن روز اربعین که زوار به کشور بازگشتند و با توجه به اینکه امسال تعداد زوار بسیار افزایش یافته بود، با شدت تقاضا برای خرید دام زنده مواجه شدیم و همین موضوع باعث افزایش حدود پنج درصدی آن شد.

 
قیمت هر کیلو دام زنده به 11 هزار و 500 تومان افزایش یافت

 
وی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم دام زنده که 10 هزار تا 10 هزار و 500 تومان بود به 11 هزار و 500 تومان افزایش یافت، گفت: به دنیال این موضوع قیمت هر کیلوگرم گوشت نیز افزایش یافت و قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی بدون دنبه که 26 هزار و 500 تا 27 هزار تومان بود به 28 هزار تومان رسید.

 
حداقل 30درصد از زوار کربلا گوسفند قربانی کردند

 
ملکی با بیان اینکه حداقل 30 درصد از زوار بعد از بازگشت از کربلا گوسفند قربانی کردند، بیان کرد: همین موضوع تاثیرات خود را گذاشت ولی این افزایش قیمت، مقطعی است و بعد از پایان ماه صفر دوباره روال به حالت قبل برمی‌گردد.

 
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران با بیان اینکه حدود 900 واحد مجوز دار و دارای پروانه داریم، بیان کرد: گوسفند مرغوب معمولا از منطقه دام‌خیز کردستان وارد می‌شود و نظارت های لازم در این زمینه انجام می‌شود.