امتیاز مثبت
۰
ورود 5 فروند هواپیما به ناوگان حمل و نقل
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب: 132512
 
وزیر راه و شهرسازی از ورود ۵ فروند هواپیمای جدید به ناوگان حمل و نقل کشور خبر داد و گفت: به تعاونی ها اعلام می کنم که زمان خیلی کوتاه است و باید به زودی تکلیف مردم را مشخص کنند.
علی نیکزاد در خصوص ورود هواپیمای جدید به صنعت حمل و نقل هوایی، اظهار داشت: ۵ فروند هواپیمای جدید وارد کشور شده است و تا ۱۰ تا ۱۵ روز آینده وارد مدار خدمات دهی هوایی می شود.

به گزارش مهر، وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به اطلاع مردم می رسانیم که ورود هواپیما هم به طور مداوم صورت می گیرد و تعداد زیادی هوایپما از نوع فوکر ۱۰۰ و ایرباس ۳۲۰ و ۳۱۰ وارد ناوگان حمل و نقل هوایی وارد می شود.

نیکزاد در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص تخلف تعاونی های مسکن مهر و عدم پرداخت آورده مردم، اظهار داشت: به تعاونی ها اعلام می کنم که زمان خیلی کوتاه است و باید به زودی تکلیف مردم را مشخص کنند ضمن آنکه مردم می توانند با مراجعه به شرکت عمران پرند کار ثبت نام را انجام دهند.وی در خصوص خرید و فروش مسکن مهر در شهرهای جدید، گفت: بارها اعلام کرده ام که خرید و فروش مسکن مهر غیرقانونی است البته خدا رو شکر می کنیم که خانه ها آنقدر ارزش افزوده دارد که مردم دست به خر ید و فروش می زنند اما این اقدام غیرقانونی است.

نیکزاد با بیان اینکه براساس آمار سال ۹۰ یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد مسکونی در کشور وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد ۳۷۲ هزار واحد در تهران خالی است که ما از طریق کمیسیون های مجلس موضوع مالیات بر خانه های خالی را پیگیری می کنیم که البته کمیسیون عمران با آن موافق است اما باید در کمیسیون های تخصصی هم به توافق برسیم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این موضوع با مالیات کنترل می شود، گفت: بنابراین به دنبال تعامل با مجلس و وضع مقررات برای خانه های خالی هستیم ضمن آنکه باید مالیات برای زمین هم وضع شود.

نیکزاد تصریح کرد: نباید زمینی را خریداری کرد اما مالیاتی بابت آن پرداخت نشود بنابراین مالک یا باید آن را بسازد و یا مالیات بدهد تا به این روش زمین و مسکن از بورس بازی و کالای سرمایه ای خارج شود. وی با اشاره به افتتاح ۸ دستگاه لکوموتیو، ریل باس، جرثقیل و واگن های بازسازی شده، بیان کرد: شرکت راه آهن برای ساخت و بازسازی آنها ۶۰ میلیارد تومان هزینه کرده است در صورتیکه برای واردات آن باید ۶۲ میلیون یورو پرداخت میشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این ۸ دستگاه برای استان های سیستان و بلوچستان، مازندران، گلستان و آذربایجان شرقی سرویس دهی می کند، اظهارد اشت: پروژه قطار سریع السیر تهران - مشهد - قم و اصفهان هم از طریق فاینانس با کشور چین شروع شده و الان رو به پیشرفت است که تحول نوینی در کشور به شمار می رود.وی با اشاره به اینکه در این پروژه سرعت قطارها از ۱۲۰ کیلومتر به ۳۵۰ کیلیومتر می رسد، گفت: امسال بالغ بر یک هزار کیلومتر در کشور افتتاح می شود که در طول سال های گذشته بیش از ۵۰۰ کیلومتر افتتاح نداشتیم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص جریمه پیمانکاران کم کار مسکن ویژه، اظهار داشت: برخی از پیمانکاران پروژه را به خوبی اجرایی نمی کردند به همین جهت ظرفیت کاری آنها را کاهش دادیم.

نیکزاد تصریح کرد: یک مهلت ۱۵ روزه به آنها داده شد تا اگر کارگاه هایی که ظرفیت آنها را به یک سوم کاهش دادیم کار را شروع نکنند، تعطیل می شوند.وی با بیان اینکه بالغ بر ۵۵ درصد لکوموتیو ها در داخل کشور ساخته می شود، بیان کرد: تمام خدمات مسافر و بار در اختیار بخش خصوصی است و صندوق توسعه ملی اعتبار لازم را در اختیار بخش خصوصی قرار می دهند ضمن آنکه ما نیز برای استفاده بخش خصوصی از این صندوق پشتیبانی لازم را انجام می دهیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: محدودیتی برای بخش خصوصی نیست و به هر میزان که بانک عامل مشخص کنند صندوق توسعه محدودیتی ندارد.

نیکزاد در خصوص انتقال ترمینال زیارتی به فرودگاه امام خمینی، گفت: ما برای رفاه مردم دو کار را پیگیری می کنیم اول اینکه پرواز حج تمتع و عمره از فرودگاه هر استان انجام گیرد دوم اینکه پروازها را به فرودگاه امام منتقل کنیم.وی افزود: به تازگی فرودگاه پیام نیز اعلام آمادگی کرده تا تعدادی پروازهای حج به آنجا منتقل شود بنابراین اعلام کردم که در جلسه این موضوع پیگیری شود تا نتیجه آن به اطلاع مردم برسد.