امتیاز مثبت
۰
اعلام آمادگی اتحادیه اروپا برای خروج بدون توافق انگلیس
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 342915
 
اتحادیه اروپا اعلام کرد که برای خروج انگلیس از این اتحادیه بدون توافق برگزیت و قرارداد تجاری پس از این دوران آمادگی پیدا کرده است.اتحادیه اروپا از دسامبر ۲۰۱۷ در تدارک برای احتمال برگزیت سخت بوده است. پیشتر اعلام شده بود که دولت انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر تعویق موعد برگزیت به توافق رسیده اند.
در ادامه مناقشات در زمینه برگزیت، اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که برای خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه آمادگی دارد.

 
به گزارش فارس، اتحادیه اروپا اعلام کرد که برای خروج انگلیس از این اتحادیه بدون توافق برگزیت (توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) و قرارداد تجاری پس از این دوران آمادگی پیدا کرده است.

 
بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه‌ای به همین منظور آمده است: «از این جهت که احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق در روز دوازدهم آوریل شدت گرفته است، کمیسیون اروپا هم برای این وضعیت آمادگی کسب کرده است.»

 
اتحادیه اروپا از دسامبر ۲۰۱۷ در تدارک برای احتمال برگزیت سخت بوده است. پیشتر اعلام شده بود که دولت انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر تعویق موعد برگزیت به توافق رسیده اند.

 
این در حالی است که در شرایطی که فشار‌ها بر« ترزا می» نخست وزیر انگلیس به منظور استعفا افزایش یافته است، او به نمایندگان قول داده است که اگر در این طرح از وی حمایت کنند، از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد. نخست‌وزیر انگلیس به تازگی پیشنهاد داده بود که در ازای موافقت با طرح برگزیت از سمت خود استعفا کند.

 
برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است (Britain exits the EU). در واقع فرآیند برگزیت، خارج شدن بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) از اتحادیه‌ایست که قواعد تجاری، سیاسی و قضایی کشورهای عضو را رقم می‌زند. بریتانیا اولین کشور در این اتحادیه است که قصد خروج از آن را دارد، از این رو فرآیند خروجش با پیچیدگی‌هایی مواجه شده و دارای مولفه‌های متعددی است.