امتیاز مثبت
۰
19 هزار میلیارد ریال سهام شرکت های دولتی به مزایده گذاشته می شود
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 329019
 
سخنگوی سازمان خصوصی سازی از مزایده سهام دولت در 25 شرکت در 18 دی ماه خبرداد و گفت: ارزش ریالی این بنگاه ها 19 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.
«سیدجعفر سبحانی» در گفت و گو با ایرنا با برشمردن مهمترین شرکت هایی که مزایده می رود، اظهار داشت: 100 درصد سهم دولت در شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود به قیمت حدود پایه 15 هزار و 510 میلیارد ریال با 20 درصد حصه نقدی و اقساط 7 ساله مهمترین شرکت دولتی است که این بار برای فروش گذاشته می شود.


در این مزایده بلوک 100 درصدی سهام شرکت کشاورزی دامپروری سفیدرود شامل 3 میلیون و 17 هزار و 771 سهم به قیمت پایه هر سهم 5 میلیون و 140 هزار و 771 ریال و ارزش کل پایه 15 هزار و 510 میلیارد و 920 میلیون و 326 هزار ریال واگذار خواهد شد.


سبحانی افزود: همچنین 100 درصد سهم دولت در شرکت پرورش کرم ابریشم ایران با قیمت پایه 2 هزار و 360 میلیارد ریال در مزایده 18 دی ماه عرضه می شود.


مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی عرضه 10 درصد باقیمانده از پتروشیمی دهلران سپهر به قیمت پایه 30 میلیارد ریال و شرکت عمران و مسکن سازان گلستان با قیمت پایه 10 میلیارد ریال را از دیگر شرکت هایی برشمرد که به مزایده می رود.

سبحانی افزود: در این دوره از مزایده، چندین فروشگاه و دارایی شرکت پشتیبانی امور دام کشور در تهران و شهرهایی چون اهواز و ساری عرضه می شود که قیمت پایه آنها از 60 تا 90 میلیارد ریال متغییر است.


وی به مزایده 14 جایگاه سوخت در این مزایده اشاره کرد و گفت: از این تعداد 3 جایگاه به استان اصفهان اختصاص دارد و سهم استان های البرز، آذربایجان غربی و هرمزگان هرکدام 2 جایگاه بوده و بقیه جایگاه ها مربوط به استان های مازندران، قزوین، فارس، خوزستان و تهران است.


سخنگوی سازمان خصوصی سازی مجموع ارزش جایگاه های سوخت عرضه شده را هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

سبحانی گفت: متقاضیان خرید، تا پایان وقت اداری روز 17 دی ماه فرصت دارند پاکت پیشنهاد قیمتی خود به همراه مدارک مربوطه را به سازمان خصوصی سازی ارایه کنند و مزایده یاد شده و بازگشایی پاکت های پیشنهادی ساعت 14 روز 18 دی ماه انجام می شود.


وی این مزایده را بزرگترین مزایده خصوصی سازی در سال جاری ندانست و گفت: پاییز گذشته 41 جایگاه سوخت یکجا عرضه شد که بزرگترین مزایده امسال از نظر تعداد بود ضمن آنکه از نظر قیمت و ارزش نیز مزایده های دیگری با قیمت بیش از 20 هزار ریال در سال جاری با موفقیت انجام شده است.