امتیاز مثبت
۰
وزیر کشور: ۴۰۰ شهر و روستا در ۱۵ استان کشور درگیر سیل هستند / ۷۸ جاده بین شهری و ۲۱۹۹ جاده روستایی مسدود شده اند
دوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷
کد مطلب: 343013
 
وزیر کشور گفت: ۷۸ جاده بین شهری و ۲۱۹۹ جاده روستایی بر اثر سیلاب مسدود شده اند.
به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نقاط مختلف استان‌های کرمانشاه، لرستان و خوزستان و چهارمحال بختیاری را از جمله مناطقی برشمرد که تعداد بیشتری از شهر‌ها و روستاهایشان درگیر سیل هستند و گفت: تا کنون ۷۸ جاده بین شهری و ۲۱۹۹ جاده روستایی بر اثر سیلاب مسدود شده اند که امدادگران در تلاش برای بازگشایی آن‌ها هستند.

 
وزیر کشور تعداد پل‌های تخریب شده بر اثر سیلاب در دو روز اخیر را ۸۴ دهنه ذکر کرد و افزود: در ۱۵ استان درگیر در حوادث سیل اخیر ۱۴۱ رودخانه طغیان داشته اند و ۴۰۹ مورد رانش زمین گزارش شده است که بیشتر رانش‌ها مربوط به استان چهار محال بختیاری بوده است.

 
قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران از اسکان موقت حدود ۶۰ هزار خانوار در اماکن امن با تجهیزات لازم خبر داد و گفت: متاسفانه تاکنون حدود بیست مورد گزارش آسیب و جراحات انسانی داشته ایم که از مردم عاجزانه خواستاریم به طور کامل به توصیه‌ها و هشدار‌های لازم که از سوی مسئولان ذیربط داده می‌شود توجه کنند تا موجبات آسیب به خود و دیگران نشوند.

 
وزیر کشور همچنین خبر از دستور به استان‌های اصفهان و مرکزی برای امدادرسانی سریع در قالب کمک‌های مورد نیاز مردم و اعزام ماشین آلات و تجهیزات امدادی به استان لرستان داد.