امتیاز مثبت
۰
الهام حمیدی و گهواره ای برای مادر +تصاویر
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۴
کد مطلب: 187017
 
در فیلم «گهواره‌ای برای مادر»، دختر طلبه بر مبنای «قانون» و یا «عُرف»، مجبور نیست دست از تحصیل و تدریس بشوید و به نگهداری از مادر پیر و ناتوان خود بپردازد؛ چرا که می‌تواند او را به خانۀ سالمندان بسپارد و یا حداقل فردی را به‌کار بگیرد تا در خانۀ مادر، پاره‌ای از توقعات او را محقق کند و به نگهداری و مراقبت از مادر بپردازد، اما به هیچ‌یک از این گزینه‌های بدیل – که مقتضا و حکم عقل جزوی است – رو نمی‌آورد و خودش عهده‌دار خدمت به مادر می‌شود.
الهام حمیدی و گهواره ای برای مادر +تصاویر
 

اقتصاد ایران آنلاین: داستان گهواره‌ای برای مادر شرح قصه‌ای است که به زندگی یک بانوی طلبه می‌پردازد. نرگس، دختر جوانی است که ادبیات روسی را در دانشگاه مسکو به اتمام رسانده است و اینک در کسوت بانویی طلبه، درس می‌خواند و قرار است برای تدریس به دانشجویانی که تازه مسلمان شده‌اند به روسیه بازگردد. 

بخشی از فیلمبرداری این فیلم که توسط پناه‌برخدا رضایی کارگردانی شده، در یزد انجام شده است. از حضورهای بین‌المللی این فیلم می‌توان به سی و پنجمین جشنواره فیلم مسکو که از تاریخ ۳۰خرداد تا ۸تیر در کشور روسیه برگزار شد، اشاره کرد. این جشنواره جایزه نتپک (شبکه ارتقای سینمای آسیا) خود را به فیلم گهواره‌ای برای مادر به کارگردانی پناه برخدا رضایی و تهیه کنندگی محمد احمدی و پناه‌برخدا رضایی اعطا کرد.


مشخصات:
کارگردان: پناه برخدا رضایی 
پناه برخدا رضایی / محمد احمدی

الهام حمیدی، چکامه چمن‌ماه، غزل صارمی، فرحناز منافی ظاهر، افسر اسدی، هایده حائری، مهران رجبی، نیکا خسرو آبادی و...


برای تهیه بلیت این فیلم اینجا کلیک کنید. گفتنی است قیمت کلیه بلیت فیلم ها در ایام ماه مبارک رمضان به صورت نیم بها در نظر گرفته شده است.