امتیاز مثبت
۰
توتال فرانسه خواستار لغو تحریم‌ها علیه ایران در زودترین زمان ممکن شد
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب: 203991
 
مدیرعامل شرکت توتال فرانسه با ابراز امیدواری نسبت به برداشته شدن تحریم ها علیه ایران در زودترین زمان ممکن گفت: اگر تحریم های نفتی ایران برداشته شود، توتال به ایران باز خواهد گشت.
توتال فرانسه خواستار لغو تحریم‌ها علیه ایران در زودترین زمان ممکن شد
 

اقتصاد ایران آنلاین: فرانس پرس، کریستوف دی مارگری، مدیرعامل شرکت توتال فرانسه در یک کنفرانس صنعتی گفت، اگر تحریم ها علیه نفت ایران برداشته شود، این شرکت بزرگ فعال در زمینه انرژی به ایران باز خواهد گشت. 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اینکه اگر تحریم ها برداشته شوند، آیا توتال به ایران باز خواهد گشت یا نه تاکید کرد: «البته» دی مارگری در کنفرانس نفت و پول که هر ساله در لندن برگزار می شود سخنرانی می کرد. 

به گزارش تسنیم، این اظهارنظر از سوی مدیر شرکت توتال پس از کاهش تنش ها در روابط بین ایران و واشنگتن بیان شده است. کاهش تنش ها بین دو کشور ممکن است منجر به کم شدن تحریم های غرب علیه ایران شود و اجازه صادرات آزادانه تر نفت به این کشور عضو اوپک را بدهد. 

دی مارگری گفت: «اگر ایران به جامعه بین المللی بازگردد، چرا ما باید خودسرانه به تحریم ها علیه این کشور ادامه دهیم؟» 

وی در ادامه گفت: «امروز ایران تحت تحریم است. این تحریم برای همه معتبر است و ما منتظر برداشته شدن این تحریم خواهیم ماند.» 

مدیرعامل توتال ابراز امیدواری کرد که برداشته شدن تحریم ها، «در زودترین زمان ممکن» اتفاق بیفتد.
وی اضافه کرد: «البته ما باید در مورد شروط قرارداد صحبت کنیم....درست مثل هر کشور دیگری، توافق تنها بر اساس معامله برد برد بین ما و آنها خواهد بود.» 

روز جمعه، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند که اولین ارتباط مستقیم رهبران دو کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 بود. 

دو طرف در این مکالمه تلفنی در مورد تلاش های جاری برای رسیدن به توافقی در مورد موضوع هسته ای ایران رایزنی کردند.