امتیاز مثبت
۰
تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار جهت تعیین قیمت تخم مرغ
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: 210894
 
دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: قیمت تخم مرغ در جلسه دیروز کارگروه تخصصی ستاد تنظیم بازار بررسی و مشخص شد که پیشنهاد می‌شود ستاد تنظیم بازار هر چه سریع تر برای تعیین قیمت نهایی این محصول تشکیل جلسه دهد.

فرزاد طلاکش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ روز گذشته جلسه کارگروه تخصصی ستاد تنظیم بازار با موضوع بررسی قیمت تخم‌مرغ تشکیل جلسه داد که نمایندگان مرغداران نیز در این جلسه قیمت پیشنهادی خود را ارائه دادند.
 
وی افزود:‌ این جلسه نشان داد که قیمت پیشنهادی مرغداران که براساس هزینه‌های واقعی تولید برآورد شده است با قیمت کارشناسی کارگروه ستاد تنظیم بازار تفاوت چندانی ندارد که اگر این قیمت هر چه سریع‌تر تعیین و اعلام شود می تواند در ادامه تولید اثرگذار باشد.
 
دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت:‌ در این جلسه آنالیز قیمت تمام شده تخم مرغ براساس قیمت خوراک مرغ، قیمت جوجه آماده تخم‌گذاری، هزینه‌های واکسن، دیگر هزینه‌های تولید، ضایعات و حتی بازگشت سرمایه به مرغدار بابت فروش مرغ تخم گذار خود پس از اتمام دوره تخم گذاری محاسبه و به این کارگروه ابلاغ شد.
 
طلاکش تاکید کرد: اگر این قیمت مورد نظر که قیمت کف حمایتی خرید تخم مرغ است تصویب شود می‌توان به افزایش انگیزه مرغداران برای ادامه تولید امیدوار بود.
 
وی اظهار کرد:‌ قیمت کف حمایتی خرید تخم مرغ به گونه‌ای باید تعیین و ابلاغ شود تا زمانی که مرغداران نتوانستند محصولشان را به این قیمت بفروشند دولت آن را به همین قیمت از آن‌ها خریداری کند و یا برای جبران ضرر و زیان آن‌ها تدبیری بیاندیشند.
 
دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: دولت می‌تواند برای جبران ضرر و زیان مرغداران راهکارهایی مانند افزایش صادرات، پرداخت مابه‌التفاوت قیمت روز با نرخ مصوب به مرغداران و ... را در نظر بگیرد.