امتیاز مثبت
۰
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد
کارت بانک‌های داخلی به کشورهای همسایه متصل می‌شود
يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب: 314033
 
کارت بانک‌های داخلی به کشورهای همسایه متصل می‌شود
 
اقتصاد ایران آنلاین-رئیس کل بانک مرکزی از اتصال کارت‌ بانک‌های داخلی با بانک‌های کشورهای همسایه خبر داد و گفت: رایزنی برای اتصال کردیت کارت‌ها در حال انجام است.

 
 ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی با اشاره به دستاوردهای اقتصادی دولت اظهار داشت: از ماه ژانویه به تدریج ارتباطات بانکی گسترش یافته و سیاست حاکم بر نرخ ارز این بوده که به تدریج به سمت تک نرخی شدن پیش برویم.

 
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تا پایان سال نرخ ارز یکسان خواهیم داشت، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند ارز خود را با نرخ بازار آزاد تبدیل کرده و سود افزایش سرمایه خود را با این نرخ‌ها انجام دهند.

 
وی در مورد عاملیت بانک‌های داخلی در استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تصریح کرد: هر چه آورده سرمایه‌گذار خارجی بیشتر باشد مأموریت بیشتر و ظرفیت‌های متنوع‌تری انجام خواهد شد. 

 
به گفته سیف تصویر فضای آینده برای تسهیل گردشگران خارجی مناسب بوده و مذاکراتی برای کارت‌های بین‌المللی ژاپنی، چینی و روسی انجام شده و در شرف نتیجه‌گیری است. اقدام سریع این بوده که امکان اتصال سوئیچ کارت‌های بانکی داخلی با سوئیچ کارت‌های کشورهای همسایه برقرار شود و در این راستا با کشورهای پاکستان، آذربایجان، عراق مذاکره صورت گرفته و نتایج مثبتی را به دنبال داشته است.

 
به گزارش فارس، سیف افزود: همچنین کارت‌های اعتباری داخلی برای گردشگران از 10 تا 50 میلیون تومان فضای مناسبی را برای توسعه گردشگری ایجاد می‌کند.