امتیاز مثبت
۰
رویترز: بازگشت نفت به پله 100 دلار غیرممکن است
قیمت نفت به کدام سو می رود؟
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: 278133
 
نمایندگان برخی از کشورهای تولیدکننده نفت در خلیج فارس می گویند، بازگشت قیمت نفت به 100 دلار در آینده نزدیک محقق نمی شود. این گروه معتقدند اگر قیمت تولید نفت کاهش یابد. کشورهای تولید کننده نفت که عضو اپک نیستند آنها جایگزین کشورهای نفتی عضو اپک در بازارهای جهانی می شوند.
قیمت نفت به کدام سو می رود؟
 
اقتصاد ایران آنلاین: منابع عربی اپک پیش بینی می کنند  قیمت نفت در پایان سال 2015 به بالای هفتاد دلار  صعود کند.

 
به گزارش اقتصاد ایران آنلاین به نقل از رویترز- منابع عربی اپک اعلام کردند، اگر اقتصاد جهانی به حالت عادی بازگردد قیمت نفت در سال 2015 به بیش از هفتاد تا هشتاد دلار باز می گردد.

 
نمایندگان برخی از کشورهای تولیدکننده  نفت در خلیج فارس می گویند، بازگشت قیمت نفت به 100 دلار در آینده نزدیک محقق نمی شود. این گروه معتقدند اگر قیمت  تولید نفت کاهش یابد. کشورهای تولید کننده  نفت که عضو اپک نیستند  آنها جایگزین کشورهای نفتی عضو اپک در بازارهای جهانی می شوند.

 
آنها معتقدند با فعالیت گسترده نفت شل و تصاحب بازار توسط ایالات متحده قیمت تولید نفت رو به کاهش گذاشته وحتی در صورت عدم وجود هر گونه کاهش تولید توسط اوپک ،بازهم از مسیر شل تعادل به بازارهای جهانی بازگشته و کشورهای عضو اپک به حاشیه رانده می شوند.

 
در همین رابطه هم مهمترین عضو عربی اپک گفته است که نفت 100 دلاری برای سال آینده غیر ممکن است  مگر اینکه اختلال بزرگی در میزان تولید کشورهای غیر عضو اپک به وجود آید. اما 70 تا 80 دلاری قیمت نفت برای سال 2015 امری ممکن است.