امتیاز مثبت
۰
شیوه صحیح بازگشایی نمادهای بانکی
کفاش پنجه شاهی
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 318138
 
اینکه در بازگشایی بانک ملت محدودیتی قایل نشدند و گذاشتند که قیمت به شکل تعادلی و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود، اقدام خوبی بود چون اگر سهم بر روی قیمت های بالا باز می شد، بازار را به شدت متاثر می کرد.
مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام، شیوه بازگشایی نمادهای بانکی را مناسب توصیف کرد.

 
محمد کفاش پنجه شاهی به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت: اینکه در بازگشایی بانک ملت محدودیتی قایل نشدند و گذاشتند که قیمت به شکل تعادلی و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود، اقدام خوبی بود زیرا اگر سهم بر روی قیمت های بالا باز می شد، بازار را به شدت متاثر می کرد.

 
وی با بیان اینکه باید خیلی زودتر از اینها اقدامات در خصوص صورت های مالی بانک ها انجام می شد، افزود: همه اشتباهاتی را که  در چند سال گذشته  رخ داده بود نباید به پای سهامداران فعلی می نوشتند و آنها را دچار زیان می کردند؛ هرچند البته قدری این رویکرد تعدیل شد.

 
این کارشناس بازار سرمایه در عین حال افزود: بالاخره باید از یک جایی شروع می کردند تا ابهاماتی که در صورت های مالی بانک ها بود رفع شود، ولی ای کاش زودتر اقدام می شد تا سهامداران در این حد زیان نمی دیدند.

 
مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در پایان به سهامداران توصیه کرد اجازه دهند هیجانات معاملاتی تخلیه و فنر فشرده شده فعلی قدری آزاد بشود و سپس با فراغ بال و بر اساس اطلاعات کافی در خصوص خرید یا فروش سهام تصمیم بگیرند.