امتیاز مثبت
۰
رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی:
دولت برای خرید ماشین آلات مدرن کشاورزی کمک کند
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۷
کد مطلب: 337830
 
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: کشاورزان به دلیل قیمت های بالا، امکان خرید ماشین آلات مدرن را ندارند و انتظار می رود دولت به کمک این قشر بیاید.
دولت برای خرید ماشین آلات مدرن کشاورزی کمک کند
 
محمدشفیع ملک‌زاده در آیین افتتاح دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی «اتماک- آی فارم» که در شهر آفتاب تهران برپا شده است، افزود: یکی از مشکلات کشاورزان خرده مالکی و استفاده از روش های سنتی است.


وی اظهار داشت: کشاورزان در فروش محصولات کیفی و بسته بندی نیز مشکلات زیادی دارند زیرا بخشی از بهره وری پایین در بخش کشاورزی ناشی از استفاده نکردن از ماشین آلات کشاورزی و مکانیزاسیون به شکل پیشرفته است.


ملک زاده تصریح کرد: بخش مهمی از این موانع به وضعیت اقتصادی نامناسب بهره برداران و کشاورزان بر می گردد زیرا بیشتر کشاورزان تلاش دارند به سمت کشاورزی مکانیزه گام بردارند اما همه آنها توان خرید این ماشین آلات و دستگاههای مدرن را ندارند.


وی اظهار داشت: بخش کشاورزی برای فروش محصول بازار مناسبی ندارد و پرداخت قطره چکانی محصولات خریداری شده نیز سبب شده است تا کشاورزان نتوانند دستگاهها و ماشین آلات نو خریداری کنند.


رییس سازمان نظام صنفی کشاورزی گفت: تغییر نرخ ارز مواد اولیه ماشین آلات بخش کشاورزی را افزایش داده و تولیدکنندگان این تجهیزات با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند ضمن آنکه کشاورزان نیز توان خرید این تجهیزات را ندارند.


این مسئول صنفی همچنین خواستار حمایت دولت از تشکل های بخش کشاورزی شد.


ملک زاده، صادرات را یکی دیگر از مشکلات در حوزه کشاورزی برشمرد و گفت: نیازمند آن هستیم که دولت در بحث صادرات و بسته بندی محصولات کشاورزی به کمک فعالان این بخش بیاید.


به گزارش ایرنا، دومین دوره نمایشگاه بین المللی کشاورزی «اتماک_آی فارم» به ارایه ماشین آلات، نهاده ها، سیستم های آبیاری، تجهیزات گلخانه و صنایع وابسته اختصاص دارد که تا 24 شهریور ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برپاست؛ شرکت های فعال ایتالیایی در حوزه تجهیزات بخش کشاورزی به صورت پایون اختصاصی این کشور در نمایشگاه امسال حضور دارند.


هدف از برگزاری این نمایشگاه، آموزش و اطلاع رسانی آخرین فناوری های نوین صنعت کشاورزی و آبیاری است و به همین منظور در حاشیه برپایی آن سمینارهای تخصصی با حضور کارشناسان برگزار می شود.