امتیاز مثبت
۰
معاون مدیرعامل راه آهن خبر داد:
سفر نوروزی ۱.۹ میلیون نفر با قطار/ رشد ۱۰.۱ درصدی نسبت به ۹۶
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب: 332600
 
معاون مسافری راه‌آهن از جابه جایی ۱ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۷۲۳ نفر از طریق قطار در طرح نوروزی ۹۷ از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۶ لغایت ۱۵ فروردین ۹۷ خبر داد.
 به گزارش وزارت راه و شهرسازی، میرحسن موسوی با اشاره تعداد سفرهای ریلی انجام‌شده در طرح نوروزی ۹۷ از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۶ لغایت ۱۵ فروردین ۹۷ اظهار داشت: طی این مدت ۱ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۷۲۳ نفر از طریق حمل‌ونقل ریلی جابه جا شدند که در مقایسه با تعداد ۱ میلیون و ۳۸۸ هزار مسافر جابه جا شده در مدت مشابه سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش داشته است.

 
وی افزود: تأخیر حرکت از مبدأ در این ایام به کمتر از ۱۸ ثانیه و تأخیر در رسیدن به مقصد به کمتر از ۱۹ دقیقه رسیده است که بدون احتساب تأخیر قطارهای حومه‌ای میانگین تأخیر قطارهای دوربرد برون‌شهری کمتر از ۲۷ دقیقه بوده است.

 
معاون مسافری شرکت راه‌آهن بیان داشت: در طرح سفرهای نوروزی راه‌آهن ۴۸۴۰ رام قطار برای جابجایی مسافران فعالیت داشته‌اند که نسبت به سال گذشته به لحاظ تعداد از رشد ۱۵ درصدی برخوردار بوده است.

 
موسوی میزان استقبال مردم از سفر با قطار در نوروز ۹۷ نسبت به نوروز ۹۶ را مثبت ارزیابی کرد و گفت: رشد ۱۰.۱ درصدی جابجایی مسافر حاکی از همین مسئله است و در برخی از روزهای ایام نوروز به‌ویژه در روزهای ابتدایی دور اول و دوم ضریب اشغال قطارها ۱۰۰ درصد بوده است.

 
وی با توجه به رضایت مسافران از سفر با قطارهای مسافربری در ایام نوروز امسال تصریح کرد: این میزان رضایت به خاطر بهبود خدمات سفر در ایستگاه‌ها و در طول مسیر از سوی شرکت‌های مسافربری بود به‌طوری‌که تمامی منسوجات راهبری برای سفرها نو شد و شرکت‌ها نیز در رقابت با یکدیگر واگن‌های VIP و پذیرایی‌های متفرقه‌ای به مسافران ارائه کردند.

 
معاون مسافری راه‌آهن از انعقاد قرارداد با یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور برای انجام نظرسنجی و تهیه گزارش از میزان رضایت مسافران از سفرهای ریلی در ایام نوروز خبر داد و گفت: پس از تکمیل گزارش و انجام تحلیل و بررسی از سوی معاونت مسافری شرکت راه‌آهن آن گزارش برای رؤیت مردم ارائه می‌شود.

 
موسوی در ادامه بیان داشت: در نهایت این گزارش در راستای سیاست‌های وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ترغیب مسافر برای انتخاب حمل‌ونقل ریلی به‌جای جاده‌ در برنامه‌های آتی شرکت راه‌آهن استفاده خواهد شد.

 
وی یادآور شد: در ایام نوروز قطارهای حومه‌ای متناسب با تقاضا همواره در حال فعالیت و خدمت‌رسانی به مردم بوده است.

 
معاون مسافری شرکت راه‌آهن با اشاره به استقبال مطلوب مردم از قطارهای گردشگری در ایام نوروز گفت: در طرح سفرهای نوروزی ۹۷ قطارهای گردشگری در قالب تورهای یک‌روزه در ۸ مسیر تهران ـ سوادکوه، تهران ـ بیابانک، تبریز ـ رازی، تبریز ـ جلفا، اراک ـ چشمه بلاغ حک، اهواز ـ تنگه‌پنج، گرگان ـ اینچه‌برون و گرگان ـ بندر ترکمن نسبت به جابه جایی گردشگران فعالیت داشتند.

 
موسوی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین بیست و چهارمین قطار گردشگری بین‌المللی در شامگاه ۱۴ فروردین‌ماه با گردشگرانی از کشورهای کانادا، انگلستان، استرالیا، دانمارک، ایتالیا، سنگاپور، پرو و مالزی وارد کشور شد تا از استان‌های خراسان رضوی، تهران، اصفهان، شیراز، یزد و کرمان بازدید کنند.