امتیاز مثبت
۰
شاخص کل بورس 106 واحد رشد کرد
سه شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 332358
 
شاخص کل بورس 106 واحد رشد کرد
 
 فعالان بازار سرمایه امروز (سه شنبه) شاهد رشد 106 پله ای شاخص کل بورس بودند که به ارتفاع 96 هزار و 596 واحدی رسید.

 در معاملات امروز بورس، 799 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و 679 میلیون تومان در بیش از 50 هزار نوبت معامله شد و ارزش بازار به 385هزار و 182 میلیارد تومان رسید.


به گزارش ایرنا، بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد 33 واحد بالا رفت و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 6 واحد افت کرد.


شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، 4 واحد عقبگرد داشت و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخشی از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، 29 واحد رشد کرد.


شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، 17 واحد و شاخص بازار دوم بورس 531 واحد افزایش یافت.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی جم(پتروشیمی جم)، وامید (گروه سرمایه گذاری امید) و کگل (معدنی و صنعتی گل گهر) بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل بورس داشت و در مقابل نماد معاملاتی خودرو (ایران خودرو)، وپارس (بانک پارسیان) و شپنا (پتروشیمی خلیج فارس) مانع از رشد بیشتر شاخص کل شدند.