امتیاز مثبت
۱
مشاور وزير: هيچ مجوز جديدي در پرند صادر نخواهيم كرد
مسكن‌مهر پرند تمام شد
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۵۴
کد مطلب: 117456
 
پرند تنها نقطه‌اي در استان تهران است كه به لحاظ ساخت‌وسازهاي مسكن‌مهر از بقيه مناطق جلوتر است و به همين خاطر، در ماه‌هاي اخير پيش‌خريد اين واحدها با سرعت زيادي انجام شد.
  دنیای اقتصاد - فريد قديري: ثبت‌نام از متقاضيان مسكن‌مهر در شهر جديد پرند به پايان رسيد.
به گزارش «دنياي‌اقتصاد» با تكميل ظرفيت پيش‌فروش واحدهاي مسكوني‌مهر توسط دولت در شهر جديد پرند، مسوولان وزارت راه‌وشهرسازي با نصب بنر در جلوي شركت عمران پرند – شركت زيرمجموعه اين وزارتخانه - اتمام واحد براي فروش را رسما اعلام كردند.

پرند تنها نقطه‌اي در استان تهران است كه به لحاظ ساخت‌وسازهاي مسكن‌مهر از بقيه مناطق جلوتر است و به همين خاطر، در ماه‌هاي اخير پيش‌خريد اين واحدها با سرعت زيادي انجام شد.

اين در حالي است كه در پرديس تازه از سه ماه پيش ظرفيتي به اندازه پرند، براي احداث مسكن‌مهر تعريف شد.
در پرند نزديك به ۱۰۰ هزار واحد مسكوني‌مهر در حال ساخت است؛ اما ۱۱۶ هزار خانوار اين واحدها را پيش‌خريد كرده‌اند؛ به‌طوري‌كه پس از پالايش شرايط ۴گانه، تعداد خانوارها به اندازه واحدها كاهش پيدا خواهد كرد.

شركت عمران شهر جديد پرند با نصب بنر در حياط اين شركت اعلام كرد: «با توجه به تكميل ظرفيت مسكن‌مهر پرند ثبت‌نام جهت واگذاري صورت نمي‌پذيرد.»
با اين حال برخي بنگاه‌هاي املاك در پرند براي متقاضيان جديد مسكن‌مهر كار خريد و فروش امتياز پيش‌خريداران را شروع كرده‌اند.
مقداد همتي مشاور وزير راه‌وشهرسازي در امور مسكن‌مهر در پاسخ به پرسش «دنياي‌اقتصاد» مبني بر اينكه «آيا احتمال صدور مجوز تازه براي ساخت‌وساز جديد در پرند وجود دارد؟» گفت: در شهر جديد پرند بيش‌از اين مسكن‌مهر نخواهيم ساخت و مجوز جديدي در اين ارتباط صادر نخواهيم كرد.
همتي تصريح كرد: سقف جمعيت پيش‌بيني شده براي سكونت در پرند ۷۰۰ هزار نفر است كه با پايان پيش‌فروش واحدهاي مسكوني‌مهر، جمعيت مدنظر محقق شده است.
مشاور وزير راه‌وشهرسازي افزود: از سوي ديگر محدوديت‌هاي زيست‌محيطي و همچنين برنامه‌ تامين خدمات زيربنايي از جمله آب در پرند نيز با افزايش جمعيت بيش از ۷۰۰ هزار نفر در مغايرت قرار دارد.
همتي گفت: دولت در پرند بعد از واگذاري واحدهاي مسكوني‌مهر، روي برنامه‌هاي تازه‌اي براي توسعه شهري اين منطقه از جمله برنامه‌هاي رفاهي و گردشگري متمركز خواهد شد.