امتیاز مثبت
۰
ارتفاع آب در «آق قلا » فروکش کرد
يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 342889
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت که کم شدن آب سرریز خروجی از سد وُشمگیر و هدایت و تخلیه روان آبهای موجود در آق قلا به سوی شمال شهر موجب کاهش ارتفاع محسوس آب در مناطق سیل زده شد.
مجتبی جمالی امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیلاب جاری شده در خیابان ها و کوچه های آق قلا که در روز های گذشته به یک و نیم متر هم رسیده بود به میزان قابل توجهی کاهش یافت.


وی بیان کرد: در زمان حاضر شهرستان آق قلا و 12 روستای آن و شهرهای گُمیش تپه و سیمین شهر از توابع گُمیشان و 10 تا 15 روستای آنها به طور مستقیم و غیرمستقیم درگیر روان آبها هستند.


مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان افزود: با پایداری شرایط جوی نگرانی تکرار بارش و وقوع سیل در گمیشان برطرف شده و امیدواریم با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی شاهد بازگشت شرایط این شهر سیل زده به حالت عادی باشیم.


جمالی ادامه داد: با تلاش های انجام شده از 340 راه بسته شده استان گلستان 310 جاده باز و تردد در آن ها جریان یافت.


وی همچنین به بسته بودن راه های دسترسی گرگان - آق قلا و نگرانی انتقال مایحتاج ضروری مردم سیل زده اشاره کرد و گفت: راه دسترسی برای انتقال اقلام مورد نیاز مردم از سمت گرگان باز شده اما هموطنان و هم استانی ها تا حد امکان از حضور در منطقه برای جلوگیری از ازدحام و ترافیک و اختلال در امدادرسانی اجتناب کرده و هدایا و کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به مراکز هلال احمر تحویل دهند.


در همین رهگذر و بر اساس مشاهدات خبرنگار ایرنا، هر چند برخی معابر جنوب آق قلا از سیلاب در امان بوده اند اما همچنان تردد در بخشی از شمال، غرب، شرق و مرکز این شهر با قایق امکان پذیر است.

هفته گذشته بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.


بخش زیادی از مناطق شمالی و غربی گلستان اعم از مزارع کشاورزی، راهها، خانه های شهری و روستایی به زیر آب رفته است.