امتیاز مثبت
۰
دادستان کل کشور به اعضای شورایعالی مبارزه با پولشویی اضافه شد
يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰
کد مطلب: 333582
 
نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر نهادها و شخصیت‌هایی که در لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی به عنوان عضو شورایعالی مبارزه با پولشویی مشخص شده بودند، دادستان کل کشور نیز به اعضای این شورایعالی اضافه شد.
به گزارش ایرنا، سیدحمیدرضا کاظمی در تشریح نشست امروز- یکشنبه- کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه امروز کمیسیون شوراها 2 ماده از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مورد بررسی قرار گرفت و پس از انجام اصلاحاتی به این 2 ماده رای داده شد.

 
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بیان کرد: در این جلسه، اعضای کمیسیون شوراها دادستان کل کشور را نیز به عنوان عضو شورایعالی مبارزه با پولشویی اضافه کردند؛ بنابر این علاوه بر نهادها و شخصیت‌هایی که توسط لایحه مشخص شده بودند، دادستان کل کشور نیز به این شورایعالی اضافه شد.

کاظمی بیان داشت: لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و کلانشهرها با مشارکت بخش غیردولتی نیز در دستور کمیسیون شوراها مورد بررسی قرار گرفت و 2 ماده از این لایحه به تصویب رسید.

 
به گزارش خانه ملت، نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: در ادامه این لایحه آمده بود که وجوهی تحت عنوان مالیات روی قبوض برود ولی مورد مخالفت اعضای کمیسیون شوراها قرار گرفت، نمایندگان عضو کمیسیون شوراها اعتقاد داشتند که در لایحه دولت به صورت سالیانه قید شود که مبلغ مالیات از مشتریان پرمصرف دریافت شود و وجهی از عامه مردم اخذ نشود.