امتیاز مثبت
۰
تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک در یک واحد تولیدی
دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 348883
 
یک تولید کننده پوشاک گفت: پس از تغییر کاربری از پوشاک به ماسک، اکنون ظرفیت تولید به روزی ۲۰۰ هزار ماسک سه لایه بیمارستانی در یک شیفت رسیده است.
«امیر اسماعیلی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا گفت: اواخر سال گذشته که ویروس کرونا وارد کشور شد، از آنجا که واحد تولید بودیم برای تولید ماسک به صنف پوشاک اعلاک آمادگی کردیم اما از این طریق نتیجه‌ای نگرفتیم.

وی ادامه داد: پس از آن با هماهنگی بسیج اصناف اقدام به تولید ماسک کردیم و اینگونه بود که از تولیدی پوشاک به تولیدی ماسک تغییر کاربری دادیم. در آن زمان برای تغییر خط تولید به موادی مانند کش نیاز داشتیم و بسیج اصناف در باوجود تعطیلات عید نوروز، تمام مواد اولیه مورد نیاز را در اختیار واحد تولیدی گذاشت تا تولید متوقف نشود.

این تولیدکننده درباره ظرفیت تولیدی واحد گفت: در روزهای اول ظرفیت تولید روزانه حدود ۵۰ ماسک بود اما اکنون ظرفیت تولید به روزی ۲۰۰ هزار ماسک سه لایه بیمارستانی در یک شیفت رسیده است.

به گفته اسماعیلی، ماسکهای تولید شده به وزارت بهداشت، وزارت دفاع و بیمارستان‌ها تحویل داده می‌شود.

وی با بیان اینکه دنبال صادرات محصولات تولیدشده هستیم، افزود: اکنون ۳۵۰ نیروی مستقیم و ۱۲۰۰ نیرو به صورت غیر مستقیم درگیر این موضوع هستند و با صرف هزینه بسیار توانستیم خط تولید را تغییر دهیم. امیدواریم پس از رفع نیاز داخل، بتوان این اقلام را به کشورهای اسلامی صادر کرد.