امتیاز مثبت
۰
خرید تضمینی گندم در کشور آغاز شد
دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب: 319876
 
خرید تضمینی گندم در کشور آغاز شد
 
با برداشت اولین محموله‌های گندم در مناطق جنوبی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و تحویل آن به مراکز خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران، فصل جدید خرید تضمینی گندم کشور آغاز شد.

 
به گزارش مهر به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز خرید تضمینی گندم در سال جدید خبر داد و گفت: با شروع برداشت گندم در مناطق جنوبی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان، اولین محموله‌های این محصول به مراکز خرید این شرکت تحویل و رسماً عملیات خرید تضمینی گندم در کشور کلید خورد.

 
علی قنبری افزود: اولین محموله‌های گندم تولید داخلی در منطقه حسین آباد قلعه گنج در استان کرمان و منطقه سرباز در استان سیستان و بلوچستان خریداری و تحویل مراکز خرید شده است.

 
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: امسال گندم معمولی باقیمت مصوب و تضمینی ۱۳۰۰ تومان و گندم دروم با قیمت ۱۳۳۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

 
قنبری خاطر نشان کرد: در سال گذشته با خرید تضمینی ۵/۱۱ میلیون تن گندم، خودکفایی در تأمین این محصول و امکان صادرات آن برای کشور رقم خورد و امسال نیز با توجه به شرایط مناسب، پیش بینی می‌شود که حدود ۱۱ میلیون تن گندم خریداری شود وخود کفایی و صادرات گندم تدوام داشته باشد.