امتیاز مثبت
۰
معاون سازمان خصوصی سازی خبر داد
عرضه بلوکی سهام سه شرکت مشمول اصل ۴۴ در سال جاری/پالایشگاه لاوان،پالایشگاه شیراز وآلومینیوم ایران واگذار می شوند
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب: 151648
 
بلوک مدیریتی پالایشگاه لاوان به قیمت پایه هر سهم در روز عرضه به علاوه ۵۰ درصد به شرط آنکه از ۱۱ هزار و ۸۳۹ ریال کمتر نباشد، به صورت ۳۰ درصد باقی اقساط ۴ ساله در فرابورس عرضه می‌شود.این بلوک بابت رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی واگذار می‌شود.
عرضه بلوکی سهام سه شرکت مشمول اصل ۴۴ در سال جاری/پالایشگاه لاوان،پالایشگاه شیراز وآلومینیوم ایران واگذار می شوند
 
اقتصادایران آنلاین: معاون سازمان خصوصی سازی با اعلام مصوبات دیروز هیئت واگذاری از عرضه بلوکی سه شرکت مشمول اصل ۴۴ پالایشگاه‌های لاوان، شیراز و آلومینیوم ایران طی سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادایران آنلاین حسن محمدتبار در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با مصوبات دیروز هیئت واگذاری اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد، طی سال جاری بلوک‌های ۵۰ درصد به علاوه یک سهم پالایشگاه لاوان، ۳۴ درصد پالایشگاه شیراز در فرابورس و بلوک ۱۹.۳۵ درصدی آلومینیوم ایران (ایرالکو) در بورس عرضه عمده شوند.

وی ادامه داد: بلوک مدیریتی پالایشگاه لاوان به قیمت پایه هر سهم در روز عرضه به علاوه ۵۰ درصد به شرط آنکه از ۱۱ هزار و ۸۳۹ ریال کمتر نباشد، به صورت ۳۰ درصد باقی اقساط ۴ ساله در فرابورس عرضه می‌شود.

این بلوک بابت رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی واگذار می‌شود.

محمدتبار افزود: همچنین ۳۴ درصد پالایشگاه شیراز به قیمت روز عرضه به علاوه ۳۵ درصد به شرط آنکه از ۱۶ هزار و ۳۵۷ ریال کمتر نباشد، با شرایط ۳۰ درصد باقی اقساط ۳ ساله بابت رد دیون به بانک ها روانه میز فروش فرابورس خواهد شد.

این معاون سازمان خصوصی سازی خاطر نشان کرد: علاوه براین دو شرکت مشمول اصل ۴۴ ، بلوک ۱۹.۵۳ درصدی آلومینیوم ایران (ایرالکو) نیز به قیمت پایه هر سهم در روز قبل از عرضه به علاوه ۲۵ درصد به شرط آنکه از ۸۱۵ تومان کمتر نباشد ، در بورس عرضه خواهد شد. این بلوک هم بابت بدهی به سازمان تامین اجتماعی است.

محمدتبار در پایان گفت: واگذاری مزایده‌ای ۱۰۰ درصد سه نیروگاه صوفیان، چابهار و سلطانیه زنجان به قیمت‌های پایه بیش از ۱۰۳، ۳۸۱ و ۸۰۸ میلیارد تومان به صورت ۱۰ و ۱۵ درصد نقد باقی اقساط ۸ ، ۶ و ۷ ساله از دیگر مصوبات دیروز هیئت واگذاری بود.