امتیاز مثبت
۰
از جمعه بر سر تهران یخ می‌بارد
پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 157336
 
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، گفت: بارش‌ها از امروز در سطح کشور آغاز می‌شود و احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات کلانشهر تهران دور از انتظار نیست.

 عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه به سبب ورود سامانه جدید بارشی به کشور، بارش باران، وزش باد و رگبارهای موقتی کوتاه مدت تگرگ در استان‌های تهران، سمنان و ارتفاعات البرز منتهی به استان‌های مازندران و گلستان از شدت بیشتری برخوردار می‌شود.

به گزارش نامه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که طی این روزها در استان‌های مذکور شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها باشیم.

وی بیان داشت: بر اساس ورود سامانه جدید بارشی که امروز از نیمه غربی وارد کشور شده است، تهران فردا بارانی است و احتمال بارش تگرگ در مناطق مرتفع و بخش‌های شمالی این استان دور از انتظار نیست.

به گفته امیدوار شهری، پیش‌بینی می‌شود بارش در بخش‌های جنوبی و شرقی استان تهران از شدت بیشتری برخوردار شود.

وی ادامه داد:‌ به سبب ورود این سامانه بارشی، پیش‌بینی می‌شود از بعدازظهر امروز و طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه، بارش شدید باران و وزش باد شدید، رگبارهای موقتی کوتاه مدت تگرگ و همچنین کاهش ۸ درجه‌ای دما در برخی از استان‌ها آغاز شود.

این مقام مسئول بیان داشت:‌ پدیده‌های مزبور موجب آب‌گرفتگی معابر عمومی، افزایش حجم آب رودخانه‌ها، سیلاب و خسارت به تأسیسات در برخی از استان‌ها به خصوص استان‌های واقع در شمال غرب کشور می‌شود.

وی با اعلام اینکه از بعدازظهر امروز این سامانه در استان‌های کردستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد فعال می‌شود،گفت: در روز جمعه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، فارس و غرب کرمان شاهد ورود این موج سرما خواهیم بود.