امتیاز مثبت
۰
آخرین خبر درباره نرخ بلیت هواپیما و قطار برای نوروز ۹۲
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب: 141333
 
وزیر راه گفت: نرخ بلیت هواپیما، قطار و شناور‌های مسافری برای ایام نوروز هیچ افزایشی نمی‌یابد و در بخش جاده‌ای هم طبق روال هر سال حداکثر ۲۰ درصد به نرخ بلیت اضافه می‌شود که پس از ایام نوروز این رشد قیمتی لغو می‌شود.

 فارس: علی نیکزاد امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از سامانه بر خط هواشناسی جاده‌ای در ۵۸ گردنه صعب‌العبور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای ایام نوروز هیچ افزایش قیمتی در نرخ‌های بلیت هواپیما و قطار اعمال نمی‌شود.

وی با اشاره به افزایش اخیر ۶۵ درصدی نرخ بلیت هواپیما در پرواز‌های داخلی، تصریح کرد: این افزایش قیمت بلیت به دلیل نوسانات ارزی و رشد قیمت دلار در کنار افزایش نرخ سوخت از لیتری ۲۰۰ تومان به لیتری ۷۰۰ تومان بود.

نیکزاد اضافه کرد: به همین دلیل برای ایام نوروز هیچ افزایش نرخی در بلیت پرواز‌های داخلی اعمال نمی‌شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: همچنین در پرواز‌های خارجی هم تا پس از ایام نوروز افزایش نرخ بلیت هواپیما نخواهیم داشت.

نیکزاد اضافه کرد: همچنین در بخش حمل و نقل ریلی و حمل و نقل مسافری دریایی هم تا پس از اتمام ایام نوروز هیچ افزایش نرخی در بلیت‌‌ها اعمال نخواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس قبل از ایام نوروز امری معمول و در راستای کاهش زیان شرکت‌های تعاونی مسافری است، افزود: طی ایام نوروز در برخی از مسیر‌ها تردد یکسر خالی مواجه هستیم که در راستای کاهش زیان شرکت‌ها، فقط تا پایان نوروز ۹۲ همان حداکثر ۲۰ درصد افزایش نرخ بلیت اتوبوس اعمال می‌شود.