امتیاز مثبت
۰
سخنان احمدي‌نژاد پيش از عزيمت به عراق
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب: 186082
 
محمود احمدي‌نژاد پيش از عزيمت به کشور عراق با حضور در فرودگاه مهرآباد در مورد روابط ايران و عراق اظهار داشت: روابط ايران و عراق همواره روابط استثنايي است.

وي افزود: کشورهاي ايران و عراق داراي فرهنگ‌هاي غني در عرصه‌هاي ممتاز هستند و اين دو کشور نيز داراي سوابق، ديدگاه و باورهاي به طور کامل در هم تنيده هستند.

رئيس‌جمهور با تاکيد براينکه امروز کشورهاي ايران و عراق دشمنان مشترک دارند، تصريح کرد: در سال بيش از چند ميليون عراقي به کشور سفر مي کنند.

احمدي‌نژاد با بيان اين که يکي از زيباترين بارگاه‌هاي در کشور عراق است، افزود: پس از سقوط رژيم ديکتاتوري سابق عراق سطح روابط دو جانبه اين دو کشور به طور چشمگيري افزايش پيدا کرد.

رئيس دولت تاکيد کرد: پيشرفت، عزت و شرف عراق پيشرفت و عزت ملت ايران محسوب مي‌شود.

رئيس‌جمهور خاطر نشان کرد: اين دو کشور از نظر سرمايه گذاري در بخش‌هاي گوناگون تجاري، فرهنگي و سياسي فعاليت‌هاي خوبي را انجام داده‌اند.

احمدي‌نژاد با تاکيد براينکه اين دو کشور همکاري خوبي در زمينه انرژي با يکديگر دارند، گفت: ظرفيت‌هاي اقتصادي سياسي و فرهنگي دو کشور بسيار بالاتر از ظرفيت‌هايي است که اکنون به کار گرفته شده است.

رئيس‌جمهور در ادامه با اشاره به ملاقات‌هاي دو جانبه خود با مقامات کشور عراق گفت: در ملاقات با مسئولان عراق بر تقويت روابط برادرانه تاکيد خواهد شد لذا اميدواريم شاهد گشوده شدن روزنه‌هاي جديدي در توسعه روابط اين دو کشور باشيم. 

احمدي‌نژاد خاطر نشان کرد: پس از ملاقات با مقامات عراقي نيز به زيارت خواهيم رفت و براي عزت و سعادت ملت و استقرار عدالت و توحيد دعا خواهيم کرد. 


منبع: باشگاه خبرنگاران