امتیاز مثبت
۰
خبرگزاری فرانسه: مذاکره کوتاه ایران و آمریکا در وین بر سر عراق
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 241521
 
خبرگزاری فرانسه به نقل از بیانیه‌ای از یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا که نخواسته نامش فاش شود، با بیان این خبر افزوده است که گفت‌وگوی مختصر جدا از دیدارهای سه‌جانبه‌ای که همراه نماینده اتحادیه اروپا، انجام شد، صورت گرفته است.
ماری هرف، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، نیز به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، گفته است در واقع مقام‌های دو کشور (در وین) «بحثی بسیار مختصر» درباره عراق و خطری که از سوی گروه تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام (داعش)» به وجود آمده، در حاشیه مذاکرات داشته‌اند.

به گزارش سی‌ان‌ان و به گفته یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا «این تعامل، هماهنگی نظامی یا هدفی راهبردی را درباره آینده عراق و بالای دست مردم آن کشور، در بر نخواهد گرفت.»

جان کیربای، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، نیز روز دوشنبه به خبرنگاران گفته بود که آن وزارت‌خانه، روی طرحی برای همکاری با ایران در عراق کار نمی‌کند؛ «طرحی برای رایزنی با ایران در مورد عملیات نظامی در عراق نداریم».

به گزارش تیک، یک مقام آمریکایی نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است به احتمال زیاد در وین (طی مذاکرات اتمی ایران و ۵+۱) گفت‌وگوهای دوجانبه‌ بیشتری درباره عراق صورت نخواهد گرفت.